>

KÜLTÜR-SANAT

Dialog Drama Atölyesi

Her birimizin derinliklerinde dışarı çıkmayı, bekleyen utangaç bir oyuncu vardır. Yaşımız kaç, mesleğimiz ne olursa olsun “oyunculuk” çoğumuzun içinde kalmış gizli bir tutkudur…
 
   
 
 
     
Dialog Drama Atölyesi

Her birimizin derinliklerinde dışarı çıkmayı, özgür olmayı bekleyen utangaç bir oyuncu vardır. Yaşımız kaç, mesleğimiz ne olursa olsun “oyunculuk” çoğumuzun içinde kalmış, bastırılmış, gizli bir tutkudur. İçinizde var olan oyuncuyu keşfetmek; hem sahnede, hem de tiyatro sahnesinden farkı olmayan yaşamda daha iyi bir oyuncu olmak için kendinize zaman ayırın. Keyifli bir ortamda, usta tiyatrocuların arasında, Dialog Drama Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi alın.


Can Gürzap ve Arsen Gürzap tarafından kurulan, Türkiye’de 15 yılda 15 bin öğrenci yetiştiren DİALOG’da, şimdi de içindeki oyuncuyu keşfetmek ve drama yoluyla kendini tanımak, kendini daha iyi ifade etmek isteyenler için yeni bir eğitim başladı.

Dialog, Kasım ayı itibariyle de kısa dönem oyunculuk okulu “DRAMA ATÖLYESİ”ni açtı.

Dialog Drama Atölyesi eğitimini tamamlayan kişiler, eğitim sonunda hem temel bir oyunculuk eğitimi almış olacak, hem de mutlu ve başarılı bir yaşamın formülü olan kendine güven, kendini tanıma ve daha iyi ifade edebilme gibi özellikleri geliştirme yolunda, drama çalışmaları sayesinde önemli adımlar atmış olacak.

Can Güzap ve Arsen Gürzap’ın yönetiminde birçok deneyimli tiyatrocunun eğitmen olarak görev alacağı eğitime, oyunculuğa ilgi duyan veya içinde var olan yaşam gücünü drama yoluyla ortaya çıkartmak, kendini daha iyi ifade etmek isteyen herkes kayıt yaptırabilecek. Toplam üç aşamadan oluşan eğitimde öğrenciler, her aşamanın sonunda, istedikleri takdirde bir üst seviyeden eğitime devam etme şansına sahip olacaklar.


İlk aşamada; duygularla ve bedenle tanışma, diksiyon, ses-nefes kullanımı, metin irdeleme, derslerini alacak ve doğaçlama, parça, rol çalışmaları yapacak öğrencilerden ikinci aşamaya devam etmek isteyenler, bu aşamada ses-nefes, diksiyon, doğaçlamanın yanı sıra artık sadece rolleri değil, ikili, üçlü ya da dörtlü küçük gruplarla çeşitli oyunlardan sahneleri çalışmaya başlayacak. Üçüncü bölümde ise öğrenciler ‘sahne tozu yutmaya başlayacak’ ve usta tiyatrocuların yönetmenliğinde kısa bir oyunu çalışıp, eğitim sonunda yakınlarına sergileyecekler. Toplam 3 aşamadan oluşan eğitimin her bir aşaması 8 hafta / 32’şer saat sürecek.

Dialog Drama Atölyesi’nin eğitim programı sadece gençlere değil her tür yaş ve meslek grubundan insanlara yönelik düzenleniyor. Eğitim saatleri için, Pazartesi ve Perşembe 18:30 – 20:30, Salı ve Cuma 18:30 – 20:30, Cumartesi 14:00 – 18:00, Pazar 14:00 – 18:00 olmak üzere isteyen herkesin katılımı için bir çok farklı alternatif sunuluyor.

Eğitim bedeli için birçok farklı avantaj sunulan programda ayrıca, düzenli olarak gerçekleşecek sohbet toplantıları ile, branşının önde gelen oyuncuları, yönetmenleri, tiyatro yazarları, yapımcıları, dekor ve kostüm tasarımcıları, deneyim ve bilgilerini DİALOG öğrencileriyle paylaşacaklar.

Standartların dışına çıkarak, birçok kurumdan farklı olarak oyuncu adayına oyunculuğu öğretmek yerine, kendinde var olan kapasiteyi ortaya çıkartıp, yeteneğini kendinin bir parçası haline getirmesini sağlamak amacıyla hareket eden olan DİALOG’dan mezun olacak öğrencilere katılım belgesi verilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>