>

KÜLTÜR-SANAT

“Dur Bi Dakka!”Apo Kaya Sahnede!

Paso Tiyatro tarafından sahneye konan “Dur Bi Dakka!”yı yazıp yöneten Apo Kaya, şimdi de oyunun “Türkücü Salim”i olarak sahnede!
 
   
 
 
     

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri vermeye devam eden Kaya; aynı zamanda her Cumartesi akşamı, “Dur Bi Dakka!” için sahneye çıkıyor!

Mart ayı boyunca her Cumartesi akşamı saat 20:30’da Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi’nde sahnelenen fantastik komedi türündeki “Dur Bi Dakka!”; muhteşem oyunculukları, hiç düşmeyen temposu, eğlenceli konusu ve şaşırtıcı olay örgüsüyle izleyenleri kahkahaya boğuyor.

Bir meleğin hatasıyla vaktinden evvel ölen türkücü Salim Yavaş; öbür dünyada durum anlaşılınca itiraz eder. Ancak meleklerin Salim’i geri gönderme çabaları sonuçsuz kalır, çünkü Salim’i döven mafyalar öldüğünü anlayınca cesedi parçalara ayırıp yok etmişlerdir. Olayda bir de görgü şahidi olduğunu fark eden mafyalar, bu kişinin peşine düşüp, arabayla ezip kaçarlar. Görgü şahidi olan Ayhan Kara’nın bitkisel hayata girdiğini öğrenen melekler ise, bu hatalarını telafi etmek için Salim’in ruhunu, fişi çekilecek olan Ayhan’ın bedenine yerleştirmeye karar verirler. Onu öldürenlerden intikam almak ateşiyle başka bir bedene giren Salim’i bir sürpriz beklemektedir.

Geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken “Dur Bi Dakka!”da Derya Karadaş, Ebru Tekgündüz, Cengiz Okuyucu, Melina Özprodomos, Apo Kaya, Enis Aybar, Sibel Taka, Korhan Herduran, Ergun Doğmacı, Murat Arda, Alican Yarka, Faruk Ural ve Cihan Gülmüş rol alıyor.

Reji asistanlığını Burçin Kutlu’nun, müzik direktörlüğünü Seçil Akın’ın üstlendiği “Dur Bi Dakka”da, dekor tasarımı Sibel Taka ile Apo Kaya’ya ait. Oyunun koordinatörlüğünü ise Hülya Demirtaş üstleniyor.

Apo Kaya’nın kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Dur Bi Dakka”; Mart ayı boyunca her Cumartesi akşamı Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi’nde izleyenleri yine kahkahaya boğuyor. Paso Tiyatro’nun yeni oyununa ait biletler Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.


Bilgi için:
www.biletix.com

Bilet Fiyatları:
Gişe - Tam 30,00 TL - Öğrenci 20,00 TL
Biletix - Tam 34,00 TL - Öğrenci 24,00 TL

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>