>

KÜLTÜR-SANAT

‘Eco Love Fest’ in İkincisiyle 14-18 Eylül Tarihleri Arasında

Zorlu Center, sürdürülebilirlik alanında farkındalık yaratmak üzere geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği ‘Eco Love Fest’ etkinliğinin ikincisini bu yıl 14-18 Eylül 2022 tarihlerinde düzenliyor.
 
   
 
 
     

Kendi sektöründe ilk ve en kapsamlı sürdürülebilirlik festivali olma özelliği taşıyan Eco Love Fest, üç ödüle layık görülmüştü. Zorlu Grubu’nun Akıllı Hayat 2030 vizyonu doğrultusunda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle proje ve çalışmalarını sürdüren Zorlu Center, sürdürülebilirlik konusunda hayata geçirdiği projeler ve faaliyetlerle birçok alanda rol model olmaya devam ediyor. Türkiye’deki alışveriş merkezleri içerisinde hayata geçirilen ilk ve en kapsamlı sürdürülebilirlik festivali olma özelliğini taşıyan Eco Love Fest’in ikincisi bu yıl 14-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.Sürdürülebilirlik alanında sektörünün Türkiye’deki öncülerinden biri olarak kalıcı değer yaratan, toplumsal etkisi yüksek projeler yaratmaya devam ettiklerini dile getiren Zorlu Gayrimenkul Pazarlama Müdürü Dr. Nur Ziyaoğlu Aytekin, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Eco Love Fest’in sürdürülebilirlik konusunda daha fazla farkındalık yaratacağına gönülden inanıyorum. Daha iyi bir gelecek inşa edebilmek için sürdürülebilirliği uzun soluklu bir yolculuk olarak gören, gelecek nesillere karşı sorumluluk duyan; insanın, toplumun ve doğanın refahını temel alan bir grubun parçası olarak biz de bu konuda üstümüze düşen sorumluluğu alıyor ve tüm faaliyetlerimizi grubumuzun Akıllı Hayat 2030 vizyonu çerçevesinde sürdürüyoruz. Bu bakış açısıyla, bir yandan inovatif çözümler üretirken bir yandan da sürdürülebilirlik alanında ‘Eco Love Fest’ gibi farkındalık yaratıcı etkinlikler bizim için çok kıymetli” dedi.

Sanat ve doğa ilişkisinde ekolojik yaklaşıma örnek Tree mapping Digital Art Show ‘Eco Love Fest’’te…
‘Eco Love Fest’ kapsamında doğaya ve ağaçlara verilen önemin vurgulanacağı Tree Mapping Show ile Zorlu Center misafirleri çok özel bir deneyim yaşayacak. Dijital olanaklar, sanılanın aksine, ormanın ruhunu duyabilmemize yardımcı olabilir mi? Görünmeyeni görünür kılabilir mi? Doğa ile yeni bir bağ kurmamıza aracı olabilir mi? sorularına cevap niteliğindeki Tree Mapping Digital Art Show - “Ağacın Nefesi” çalışması, Zenger sanatçılarından Ali Aşkın Elibol’un kreasyonu ile 14-18 Eylül tarihleri arasında, 20.00-22.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Çalışmada Berkay Daver yaratıcı kodlama ile Güneşin Aydemir metin yazarlığı ve sesi ile yer aldığı gösteride müzik ve görseller, metin komutları aracılığıyla görüntüler oluşturan yapay zeka ortamında İdil Acim tarafından üretiliyor.

Zorlu Center misafirleri, 16 Eylül Cuma 20.00 – 20.30, 17 Eylül Cumartesi 20.30 – 22.00 saatleri arasında sound artist Selim Siyami Sümer ile birlikte bitkilerin biyoelektrik sinyallerinden üretilen nota ve ritm akışına filtreler uygulanarak gerçekleştirilecek ses tasarımlarına farklı bir deneyimle tanık olacak.

Doğaya saygılı markalar Sürdürülebilir Pazar’da…


Festival süresince, farklı konseptte dünyaya saygılı markaların yer aldığı, açık havada alışveriş keyfini yaşayacağınız Sürdürülebilir Pazar’da, Alakok, Bodrum Ecoprint, Dogist, Eataly, Geleneksel Pazar, Lindos, Mah-Roc, Soapy Co., Yelim Özdinç, Krijen, Y.woodstudio, Zorlu Enerji & Alaşehir Kadın Koop. ve Linens festival ziyaretçileriyle buluşacak.

Ekolojik atölyeler ‘Eco Love Fest’’te…

16 Eylül Cuma, 17 Eylül Cumartesi ve 18 Eylül Pazar günü, uzman isimlerin konuşmacı olarak katıldığı sürdürülebilirlik söyleşileri, çocuklar ve yetişkinler için ekolojik atölyeler, zengin bir içerikle Zorlu Center ziyaretçilerini keyifli ve bir o kadar farkındalık yaratacak etkinlikler ile karşılayacak. Sıfır Atık Mutfak Atölyesi, ECO Print Atölyesi, Krijen-Vücut Nemlendiricisi Yapımı Atölyesi, Mah-Roc- Tişörtlerden Çantaya İleri Dönüşüm Atölyesi, Dogist ile Recycle- Tasmanı Kendin Tasarla Atölyesi, Lindos - Doğal Temizlik Ürünü Yapımı Atölyesi ve Soapy Co.-Doğal Tonik Yapımı atölyesi, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek.

Sürdürülebilirlik söyleşileri ‘Eco Love Fest’’te…

Bahar Akıncı, Öyküm Çelik ve Gözde Yolaç Savaş ile Ütopik bir Dünya için Yeni Yaklaşımlar Söyleşisi, SaffBahçe, SaffHayat, SaffFırın ve SaffHane markalı en değerli ürünleriyle pazarda yer alan Geleneksel Pazar ile Annem Denetimde söyleşisi, Waternet ve Fütürist Ufuk Tarhan ile Asıl Daha İyi bir Geleceğe Susadık! söyleşisi, Plume Mag ile Zeynep Göğüş ile Sürdürülebilirliğin Çağdaş Türk Edebiyatına Yansımaları’nın yanı sıra Esra Karaduman ve Berk Kır ile Doğa, Sanat, Estetik ve Sürdürülebilirlik başlıklı söyleşileri, Eataly ve Şef Claudio Chinali’nin gastronomide sürdürülebilirliğe verdiği önem doğrultusunda yerel üreticilerle geliştirdiği iş birliklerini Yerellik ve Sürdürülebilirlik çatısı altında bir araya getiren Tarım ve Gıda Yazarı Bilge Keykubat moderasyonunda EATALY LOCALS söyleşisi ve Hürriyet Teknoloji Yazarı Ergi Şener moderatörlüğünde tasarımcı Ezra – Tuba Çetin ve Ben de Buradayım kurucusu Müjgan Suyaran Aral ile Sürdürülebilir Moda & Giyilebilir Teknoloji söyleşisi, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek.

Çevreyi yaşayan bir laboratuvar olarak kullanan ve uluslararası bir sanat, doğa ve teknoloji platformu olarak tanımlanan Zone2Source Amsterdam Direktör ve Küratörü Alice Smits de festivalin konuşmacıları arasında yer alıyor. İnsanlar, doğa, teknoloji arasındaki yeni ilişkileri keşfetmek için yeniden gözlemlemek ve deneyimlemek üzerine çalışmalarda yer alan Smits Eco Love Fest’e farklı bir eksende katkı sağlayarak, sanat, doğa ve teknolojiye dair küratoryal yaklaşımını 17 Eylül’de paylaşacak.

Sürdürülebilir bir kültürel değer olarak dokumacılığı ele alan ve Türkiye coğrafyasında konuya dair derin araştırmalar yaparak bir belgesel ortaya çıkaran Coşkun Aral ise Müge Aral ve Serra Oruç eşliğinde Sürdürülebilir Bir Kültürel Değer Olarak Dokumacılık söyleşisiyle 18 Eylül Pazar festival ziyaretçileri ile buluşacak.

Sürdürülebilir Film Gösterimi Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda…

‘Eco Love Fest’ kapsamında Victor Kossakovsky’nin 2018 yapımı belgesel filmi Aquarela, 15 Eylül Perşembe günü saat 20.00 ‘da Zorlu Center izleyicisi ile buluşacak. İzleyiciler suyun dönüştürücü güzelliği ve saf gücüne; bu en değerli elementin öngörülemezliği karşısında insanın yetersizliğine dair derinlikli bir yolculuğa tanık olacak. Aquarela’da; yüzeyi tamamen buz tutmuş Baykal Gölü’nden Miami’yi vuran Irma Kasırgası’na ve Venezuela’da bulunan, dünyanın en yüksek şelalesine uzanan film, iklim değişikliğinin gittikçe daha çok etkilediği suyun görsel hikâyesini anlatıyor.

Festivali daha da keyifli hale getirecek konserler Park Alanı’nda Selin Geçit konseri 16 Eylül Cuma günü, Nilipek konseri 17 Eylül Cumartesi ve Pandami Müzik konseri 18 Eylül Pazar günü Eco Love Fest katılımcıları ile buluşacak.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>