>

KÜLTÜR-SANAT

Farklı bir aşk hikayesi...

Warner Bros. Pictures International’ın "Kayıp Nişanlı" filmi 12 dalda Cesar adayı...
 
   
 
 
     
Warner Bros. Pictures International’ın Fransızca epik draması “Un Long Dimanche de Fiançailles” (“KAYIP NİŞANLI / A Very Long Engagement”), aralarında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu dallarının da yer aldığı 12 dalda CESAR (Fransız Akademi Ödülü) adayı oldu.

“Amélie”nin yıldızı Audrey Tautou ve yönetmeni Jean-Pierre Jeunet’yi tekrar bir araya getiren film çok farklı bir aşk hikayesini konu alıyor. Sebastien Japrisot’nun ünlü romanına dayanan senaryonun uyarlamasını Jean-Pierre Jeunet ve Guillaume Laurant yaptı. Filmin diğer başrolünde, bu filmdeki rolüyle Umut Veren Erkek Oyuncu dalında CESAR ödülüne aday gösterilen Gaspard Ulliel yer alıyor.

KAYIP NİŞANLI ülkemizde 25 Mart tarihinde gösterime girecek.


"KAYIP NİŞANLI / A Very Long Engagement"ın CESAR adayı olduğu dallar:

En İyi Kadın Oyuncu (Audrey Tautou)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Marion Cotillard)
En İyi Yönetmen
En İyi Fransız Filmi
En İyi Senaryo (Orjinal veya Uyarlama)
En İyi Görüntü Yönetimi
En İyi Kurgu
En İyi Set Tasarımı
En İyi Müzik
En İyi Kostüm
En İyi Umut Veren Erkek Oyuncu (Gaspard Ulliel)Filmin Konusu

1. Dünya savaşı sona ermekteyken, genç bir Fransız kadının da en büyük savaşı başlamak üzeredir. Mathilde (Audrey Tautou) nişanlısı Manech’in (Gaspard Ulliel) savaş mahkemesinde hüküm giyerek Fransa-Almanya ordularının arasında kalan tarafsız bölgeye gönderilen beş adamdan biri olduğunu, ve bunun neredeyse ölüm demek olduğunu duymuştur.

Sevgili Manech’ini sonsuza dek kaybettiğini kabullenmek istemeyen Mathilde, sevgilisinin yazgısını öğrenmek için olağanüstü bir yolculuğa koyulur. Her dönemeçte, Manech’in bu son günleri, bu son anları nasıl geçirdiğine dair farklı yorumlar duyar. Yine de, asla yılmaz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>