>

KÜLTÜR-SANAT

Genco Erkal’dan Kerem Gibi

Genco Erkal’dan, Nâzım Hikmet serüvenini; belgesel, tiyatro ve şiiri buluşturarak tiyatro sahnesine taşıdığı adlı tek kişilik oyun...
 
   
 
 
     

Tiyatro duayeni Genco Erkal’ın, 35 yıllık Nâzım Hikmet serüvenini; belgesel, tiyatro ve şiiri buluşturarak tiyatro sahnesine taşıdığı “Kerem Gibi” adlı tek kişilik oyunu; Şubat ayı boyunca İstanbul’da sahnelenecek!

Uyarlamasını ve yönetmenliğini de Genco Erkal’ın üstlendiği, müziklerini ise başarılı müzisyen Fazıl Say’ın hazırladığı “Kerem Gibi”, Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konuluyor. Mayıs 2010’dan bu yana sahnelenen oyun; 4-11-13 Şubat’ta Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, 17 Şubat’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 19 Şubat’ta Kozyatağı Kozi Kültür Merkezi’nde, 20 Şubat’ta Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, 25 Şubat’ta ise Robert Kolej Suna Kıraç Tiyatrosu’nda izlenebilecek.

Genco Erkal’ın muhteşem performansıyla büyülediği tek kişilik oyun “Kerem Gibi”, Nâzım Hikmet’in şiirlerinden oluşuyor. Oyunda; 20. yüzyılın dünya ölçüsünde en büyük ozanlarından biri olan Nâzım Hikmet’in gençlik yılları, mahkumiyeti, hapishane yılları, açlık grevi, zorunlu sürgünlüğü, vatan hasreti, tüm dünyayı kucaklayan insan sevgisi, dünya barışı için mücadelesi, Kurtuluş Savaşı izlenimleri, belgesel bir filmle bütünleşerek şiirsel bir destana dönüşüyor.

Genco Erkal’ın Türkiye’den New York’a, Sydney’den Toronto’ya, Selanik’ten Berlin’e ve Paris’e uzan Nâzım çalışmalarının bir ürünü olan “Kerem Gibi”; Şubat ayı boyunca İstanbul’un çeşitli sahnelerinde sanatseverlerle buluşacak.

İŞTE GENCO ERKAL'IN "KEREM GİBİ" OYUNUNDAN ÇOK ÖZEL KARELER...
GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>