>

KÜLTÜR-SANAT

Gheorghe Zamfir İstanbul’a Geliyor!

Aşk şarkılarının unutulmaz besteci ve yorumcusu...
 
   
 
 
     

Gheorghe Zamfir konserlerinin biletleri satışa çıktı!

Dünyanın en ünlü ve en başarılı pan flüt sanatçısı Gheorghe Zamfir; Sevgililer Günü öncesinde, 11-13 Şubat 2012 tarihleri arasında vereceği 3 konser için Türkiye’ye geliyor! Farklı müzikal dünyalar arasında köprü kuran benzersiz repertuarını bu defa Ankara ve İstanbul’daki dinleyiciler için seslendirecek olan Zamfir’in konser biletleri Biletix’te ve salonların gişelerinde satışa çıktı.

Pan flüt virtüözü Gheorghe Zamfir Türkiye turnesi kapsamında; 11 Şubat 2012, Cumartesi akşamı Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda, 12 Şubat 2012, Pazar akşamı İstanbul Kültür Üniversitesi Akın Güç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde, 13 Şubat 2012, Pazartesi akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) konserler verecek. Gheorghe Zamfir, farklı müzikal dünyalar arasında bir köprüye benzetilen repertuarında; çingene müziğine, ana vatanı Romanya’nın folkloruna duyduğu sevgiye her zaman yer verirken, bunları Puccini, Verdi, Mozart, Schubert gibi bestecilerin eserleriyle bir arada çalarak çok etkileyici performanslar sergiliyor.

200’den fazla albüme, 40 milyondan fazla albüm satışına, 90 altın ve platin albüm ödülünün yanı sıra sayısız ödüllere ve 5 kıtada gerçekleştirilen turnelere imza atan Gheorghe Zamfir için, geçen 50 yıl, tamamen başarı duraklarıyla dolu bir yarım asır... Onlarca yıldır tüm dünyada bir ikon olarak kabul edilen, yaşayan efsane Zamfir; müzikteki rolü son derece küçük ve önemsiz olan bir enstrümanı, üflemeli çalgıların arasında çok önemli bir yere kavuşturarak, sahip olduğu sihri gözler önüne seriyor. Bir rock yıldızınınkini andıran şaşaalı ve heyecan verici bir hayat sürdüren efsanevi pan flüt sanatçısı; dünya basını ve dinleyicileri tarafından “Pan Flütün Kralı” gibi isimlerle anılırken, mitolojik tarifiyle “Tanrının Enstrümanını Yeniden Canlandıran Adam” olarak da onurlandırılıyor. 1960’lardan bu yana, dünyanın her yerinde konserler veren Gheorghe Zamfir; Kuzey Amerika’dan Çin’e, Güney Afrika’dan Avustralya’ya her yerde kendisini seven ve müziğine ilgi duyan bir kitle buldu ve pan flütü her kültüre, her coğrafyaya sevdirdi.

Repertuarındaki çok yönlülük ve yaratıcılık, sanatçıya dünya çapında övgüler ve ödüller getirirken, Zamfir aynı zamanda Fransa’da “Chevalier des Arts et Lettres de France” ve “20. Yüzyılın En Popüler Besteci ve Sanatçısı” unvanlarına da layık görüldü. “Benim için en önemli olan şey yaratıcılıktır.” diyen sanatçı, film müziklerinde de büyük bir başarı yakaladı. Gheorghe Zamfir; “Once Upon a Time in America”, “The Karate Kid” gibi filmlerin müziklerine imza atarken, Quentin Tarantino’nun “Kill Bill Vol. 1” isimli filminde, James Last Ortchestra ile kaydedilen “The Lonely Shepherd” parçasıyla da büyük dikkat çekti.

Gheorghe Zamfir’in Türkiye’de vereceği konserlere ait biletler, Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.

Bilet Fiyatları: Tam 112,00 TL / Öğrenci 72,00 TL

Bilgi için: www.biletix.com

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>