>

KÜLTÜR-SANAT

Göksel’le “Hayat Rüya Gibi”

Göksel, "Hayat Rüya Gibi" albümünde de 70`li yılların unutulmaz şarkılarını söylemeye devam ediyor.
 
   
 
 
     

2009 yılında AVRUPA MÜZİK etiketi ile çıkan "Mektubumu Buldun mu?" cover albümünde eski şarkılara yeni bir soluk getiren Göksel, "Hayat Rüya Gibi" albümünde de 70'li yılların unutulmaz şarkılarını söylemeye devam ediyor.

"Hayat Rüya Gibi” albümü yine sizi 70'li yılların sahil çay bahçelerinde sandalet ayakkabılarla gezdirecek. Çok bilindik, çok tanıdık şarkıları Göksel'in sesinden tekrar dinlerken, hayatın en gerçek rüya olduğunu anlayacaksınız.

2009’un en çok satan albümleri arasında yer alan “Mektubumu Buldun mu?” ile müzik listelerinin zirvesinden aylarca inmeyen başarılı sanatçı Göksel; dinleyicilerinin arzu ve beklentileri üzerine büyük bir heyecanla hazırladığı devam niteliğindeki yeni albümünü tamamladı. Nisan’ın son haftası müzik marketlerde yerini alacak çalışmanın adı “Hayat Rüya Gibi”.

Göksel; Bora Ayanoğlu, Fecri Ebcioğlu, Fikret Şeneş, Hulki Saner, Hüseyin Turgut Yarkent, Oktay Yurdatapan, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Şanar Yurdatapan, Ülkü Aker, Yalçın Tuna gibi büyük ustaların klasikleşmiş şarkılarından oluşan yepyeni repertuarını yaklaşık 7.500 şarkı arasından seçti.

Başıma Gelenler, Ah Nerede?, Sevil de Sevme, Hasretinle Yandı Gönlüm, Tek Başına, Palavra Palavra, Ölsem de Bir kalsam da Bir, Eylül’de Gel, Kara Kara Gözler, Olmaz Olsun, İçime Sinmiyor, Kabahat Seni Sevende, Seninleyim, Deli Etme Beni gibi herkesin kalbinde taht kurmuş 14 özel şarkıdan oluşan “Hayat Rüya Gibi” isimli albümüyle Göksel, dinleyicileri bahar tadında rüya gibi bir nostalji yolculuğuna çıkarıyor.

Düzenlemeleri orijinaline sadık kalınarak hazırlanan albümde başarılı sanatçı, kendine has güçlü yorumu ile eserlere taptaze bir renk verdi.

HAYAR RÜYA GİBİ ALBÜMDEKİ ŞARKILAR:


1- Göksel Başıma Gelenler
2- Göksel Ah Nerede
3- Göksel Sevil de Sevme
4- Göksel Hasretinle Yandı Gönlüm
5- Göksel Tek Başına
6 -Göksel Palavra Palavra
7 -Göksel Ölsem de Bir kalsam da Bir
8- Göksel Eylül’de Gel
9- Göksel Kara Kara Gözler
10- Göksel Olmaz Olsun
11- Göksel İçime Sinmiyor
12- Göksel Kabahat Seni Sevende
13- Göksel Seninleyim
14- Göksel Deli Etme Beni

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>