>

KÜLTÜR-SANAT

Gotik Romantik Bir Masal…

Orkide Ünsür`ün dili ise etkileyici ve oldukça sinematografik...
 
   
 
 
     

Orkide Ünsür’ün Altınpost Yayınları’ndan çıkan ve ilk kitabı olan Lâmia - KAN BAĞI, okuyucuları Osmanlı’nın son döneminde yaşayan Türk asıllı bir vampirle tanıştırıyor. XIX. yüzyıl sonu İstanbul ve Prens Adaları’nın yanı sıra Paris ve Bavyera’yı mekân olarak kullanan eser, gerek vampir olgusuna farklı bakış ve yaklaşımı gerekse yazarın kendine has, renkli, akıcı dili ve sevimli üslûbu ile sadece türün meraklılarınca değil, çok daha geniş bir kesimin ilgisini çekerek bir solukta okunmayı vaat ediyor.

Sinopsis: Ölüm döşeğindeki teyzesinden karanlık aile sırlarını öğrenen on yedi yaşındaki Lâmia’nın hayatında yeni bir dönem başlar. Her şeyi göze alarak, vampir olduğundan şüphelendiği babasını bulmayı amaçlayan genç kız, bu yolculuk sırasında hem onu korkutan gerçekler ve reddettiği doğasıyla yüzleşmek zorunda kalacak hem de hayatının aşkıyla karşılaşacaktır. Acaba amacına ulaşabilecek midir ve daha da önemlisi, kime ne kadar güvenebilecektir?

“Lâmia-Kan BAĞI, benim daima desteklediğim, Türkiye'de çıkmasını arzu edip beklediğim türde yazılmış ve bu açıdan öncü olması gerektiğini düşündüğüm bir ilk roman.
Giovanni Scognamillo (Yazar, Araştırmacı, Sinema Tarihçisi, Eleştirmen, Çevirmen, Eğitmen)


Fragman: https://youtu.be/6zZDIOXCfuQ
web: www.orkide-unsur.com
Facebook: orkide.unsur
Facebook: LamiaKanBagi
Twitter: orkideunsur
Instagram: orkideunsur
Youtube: orkideunsur
Vimeo: orkideunsur

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>