>

KÜLTÜR-SANAT

Harbiye’de Salıncaklı Gece

Sevilen sanatçı, “Nil’in Kendi Masalı” adını verdiği konserinde şarkı söylemenin yanı sıra, hayatında dersler çıkardığı anları da ilk kez hikâyelendirdi..
 
   
 
 
     

Pera Event organizasyonuyla müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatan Turkcell Yıldızlı Geceler, 3 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde, müziğin en renkli ismi Nil Karaibrahimgil’i ağırladı.

Renkli kişiliği ve sevilen şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Nil Karaibrahimgil, 3 Ağustos’ta organizasyonunu Pera Event’in üstlendiği Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde repertuarı, enerjisi, renkli kişiliği ve sürprizleriyle müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

Açıkhava’nın en renkli sahnesine imza atan sevilen sanatçı, sevenlerine bir çok birçok sürpriz de yaşattı.

SİZE KENDİ HİKAYEMİ ANLATACAĞIM

Çimlerlerle kaplanan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeki konserine salıncakta ve elinde gitarıyla çıkan Nil Karaibrahimgil, kendi hikayesini anlatmaya bu geceye özel olarak yazdığı “Tavşan” şarkısı ile başladı.

Şarkının ardından sevenlerine seslenen sevilen sanatçı ”Elimde gitarımla çıktım; çünkü size kendi hikayemi anlatacağım. 15 yaşında elinde gitarıyla müzik yapan kız, şimdi Açıkhava sahnesinde konser veriyor. İşte onun hikayesi bu. Ben aslında korkak bir tavşandım, cesur olmayı yolda öğrendim.” dedi.

NİL’DEN BÜYÜKLERE MÜZİKLİ MASALLAR

Karaibrahimgil “Nil’in Kendi Masalı” adını verdiği konserinde şarkı söylemenin yanı sıra, hayatında dersler çıkardığı anları da ilk kez Harbiye sahnesinde hikâyelendirdi. Açıkhava’yı hınca hınç dolduran müzikseverler, sevilen sanatçı ile ilgili bugüne kadar hiç duymadıklar ayrıntıları ve duygusal anları bu masallar ile öğrendiler.

OĞLUNA YAZDIĞI NİNNİYİ SÖYLERKEN UKULELE ÇALDI


Oğluna yazdığı ninniyi de ilk kez ukulele çalarak söyleyen ve yazdığı günü canlandıran sanatçı, Nino Varon’un albümü için yeniden yorumladığı “Göreceksin” şarkısını da ilk kez Turkcell Yıldızlı Geceler sahnesinde seslendirdi.

SEVİLEN ŞARKILARINA 20 KİŞİLİK KIZLAR KOROSU EŞLİK ETTİ


Dillerden düşmeyen şarkılarını 20 kişilik bir “Kızlar Korosu” ile söyleyen Nil Karaibrahimgil’e tüm şarkılarında 5000 kişilik bir koro eşlik etti.

Sevilen sanatçı, 40 milyon hit alan şarkısı “Kanatlarım Var Ruhumda’ yı söylediğinde ise Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahne’sinde alkış yağmuru yaşandı.

EN FARKLI NİL KONSERİ


Nil Karaibrahimgil kostümü, sahnesi, teatral yaklaşımı ve bu geceye özel olarak hazırlanan animasyon gösterileriyle şimdiye kadarki en farklı konserine imza attı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>