>

KÜLTÜR-SANAT

HIDIRELLEZ 5 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta Kutlanacak!

Hıdırellez İstanbul’un biletleri satışa çıktı!
 
   
 
 
     

Geçmiş yıllarda eski İstanbul’un göbeğinde coşkuyla kutlanan Hıdırellez, yeni İstanbul’un eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ta yeniden doğacak! Baharın bu en güzel kutlamasına KüçükÇiftlik Park yorumu getiren Hıdırellez İstanbul ile 5 Mayıs’ta tüm ritüeller yerine getirilecek, tüm kötülükler üzerimizden atılacak, bahar en güzel şarkılarla karşılanacak. Gaye Su Akyol, Dubioza Kolektiv, BaBa ZuLa, Cümbüş Cemaat, Ahırkapı Büyük Roman Orkestrası ve Seyyah’ın sahne alacağı Hıdırellez İstanbul, kara kışın kasvetini üstümüzden atacak. Hıdırellez İstanbul’un biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Şehrin eğlence vahası KüçükÇiftlik Park, Hıdırellez İstanbul ile 5 Mayıs Pazar günü güneşli günlere merhaba, kara kışın kasvetine elveda diyecek! İstanbulluların, baharın gelişini şehrin merkezinde, festival tadında yaşayacakları Hıdırellez İstanbul’da beyazlar giyilecek, dilekler tutulacak, oyunlar oynanacak, ateşlerden atlanacak, tohumlar ekilecek, saçlar örülecek; kısacası tüm ritüeller yerine getirilecek.

Hıdırellez İstanbul’da müzik dünyasının en renkli, sıradışı ve isyankâr isimlerinden Gaye Su Akyol, ülke sınırlarını aşarak dünyaya yayılan şarkılarıyla KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak. Dubioza Kolektiv’in hiphop, dub, ska, reggae, rock, punk, elektronik müzik ve Balkan müziği unsurlarını içeren crossover tarzlarıyla İstanbulluları coşturacağı etkinliği ayrıca kostümlü, dansözlü eşsiz sahne performansları ve oryantal enstrümanları elektronik/modern seslerle harmanladıkları müzikleriyle dünya festivallerinin de vazgeçilmezleri arasına giren BaBa ZuLa renklendirecek. Geleneksel müzikleri pek çok müzisyenin dokunuşuyla yorumlayan Cümbüş Cemaat ve 2002’de bir Hıdırellez şenliği için bir araya geldikten sonra günümüze dek büyük bir ilgi görerek gelen Ahırkapı Büyük Roman Orkestrası’nın da sahne alacağı Hıdırellez İstanbul’un açılışını ise seslendirecekleri Anadolu ve Balkan müzikleriyle Seyyah grubu yapacak.

Baharın, İstanbul’a yakışan bir coşkuyla karşılanacağı Hıdırellez İstanbul’da İstanbullular, gün boyu devam edecek müziğin yanı sıra oyunlar, festival aktiviteleri ve zengin yeme-içme seçeneklerinin de tadını çıkaracaklar.

URU organizasyonuyla gerçekleşecek Hıdırellez İstanbul’un biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>