>

KÜLTÜR-SANAT

Human League Indigo'da...

Synthesizer destekli ve elektronik ritimler üzerine kurulu müziği ile,Human Leauge, 15 Ocak Cumartesi akşamı Indigo'da...
 
   
 
 
     
Synthesizer destekli ve elektronik ritimler üzerine kurulu müziği ile, neşesini dinleyenlere kolayca aktaran topluluk Human Leauge, 15 Ocak Cumartesi akşamı Doritos sponsorluğunda gerçekleştirilen Neo-Discotheque organizasyonuyla Indigo'da.

İngiltere, Sheffield merkezli olan Human League, synth çalan Martyn Ware ve Ian Marsh ikilisine, sarkıcı Philip Oakey'in katılımıyla 1977 yılında kuruldu. Bağımsız plak şirketi Fast ile yapılan kontrat sonrası 'Being Boiled' piyasaya çıktı. 1979'da çıkan "Reproduction"da Kraftwerk'in yoğun tavrının etkisi gözlendi.


Ertesi yıl "Travelogue" İngiltere'de 20 numaraya kadar yükseldi. Ardından Ware ve Marsh ayrıldı. Oakey ise, basçı Ian Burden ve konservatuvar ögrencisi olan Susanne Sulley ve Joanne Catherall'in katılımıyla Human League'in devamını sağladı. Topluluğun gerçek çıkışı, "Dare" albümündeki 'Don't You Want Me' ile gerçeklesti. Albüm ve single, İngiltere'de büyük begeni toplarken,

Amerika'da da temel hit'lerden birine dönüştü. 1984 ortalarında piyasaya çıkan "Hysteria", müzikal açıdan güçlü bir yapıya sahipti. Bu albümün ardından Human Leauge, uzun bir sessizlik dönemi yaşadı. 1986'da, Jimmy Jam ve Terry Lewis ikilisinin prodüktörlüğünde gerçekleşen "Crash" ile dönüş yaptı. Topluluğun son dönüşü, 1990 tarihli "Romantic" ile oldu. Oakey, Sulley ve Catherall üçlüsü East/West ile gerçekleştirdikleri anlaşmanın ardından, Ian Stanley'in prodüktörlüğünde 1995 tarihli "Octopus"u kaydetti. Human League, bu tarihten sonra inzivaya çekilmiş ve 2001 yılında "Secrets" albümünü çıkarmıştı. Gençlik rüyalarımızı süsleyen üçlüyü yıllar sonra canlı izlemek büyük bir nostalji keyfi olacak.

Program:
Etnik Sentetik
Human League
DJ: Ahmet Musluoglu

Bilet: 25.000.000 - Öğrenci 15.000.000 (Biletix'den alınabilir)

Adres: İstiklal Cad. Akarsu Sk. No:309/1-2-4-5 Galatasaray
Tel: 0212 244 85 67Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>