>

KÜLTÜR-SANAT

İlişki Koçu Ve Yazar Adil Yıldırım Yeni Kitabı 50 Maddede Evlilik İle Tüm Sorularınıza Cevap Veriyor

“Evlilikte mutluluğun formülü, birlikte olduğunuz zamanlar kadar birlikte olmadığınız zamanlarda saklıdır.”
 
   
 
 
     

Evlilik aşkı öldürür mü? Uzun yıllar süren sevgiye ve güvene dayalı bir ilişki kurmak sadece bir hayal mi? Evlilik iki insanın ortaklaştığı bir yalnızlık mıdır? Günümüzde sağlıklı bir ilişki kurmak bile giderek zorlaşırken doğru bir evlilik yapmanın formülünü nasıl bulacağız?

İlişki koçu ve yazar Adil Yıldırım yeni kitabı 50 Maddede Evlilik ile tüm bu soruların ve çok daha fazlasının yanıtı vermek için okurlarıyla bir kez daha buluşuyor. Evlilik fikrinin aklınıza düştüğü ilk andan başlayarak bütün süreci sağlıklı geçirmenizin yol haritası olacak tüm formüller bu kitapta!“Evlilik, uzun süreli olması için yapılan bir ortaklıktır. İki insanın hayat denen bu büyük oyunda birlikte yol almak için yaptıkları bir akittir. Tahmin edileceği gibi akitlerde her ikisinin de aynı fikirde olmaları gerekir. Evliliğin iş akitlerinden en büyük farkı da burada yatar; iş hayatında akitlere bir duygu koymak zorunda olmazsınız, aynı heyecanı duymak veya aynı mutluluğu paylaşmak gibi şartlar gerekmez. Oysa evlilikte kesinlikle bir duygu birliği gerekir, aynı duyguda ve heyecanda olmayan insanların evlilikleri yürümez.”

Evlilik öncesinde doğru karar verdiğinizden emin olma, evliliğe hazırlık sürecinde birbirini daha iyi tanımanın yöntemleri, evlenme arifesinde yaşanan sorunlarla başa çıkma yolları, sağlıklı bir evlilik hayatı geçirmek için formüller ve çok daha fazlası…

Adil Yıldırım’ın yazdığı 50 Maddede Evlilik Karakarga Yayınları’ndan çıktı

Arka Kapak Yazısı:


“Birlikte günbatımını izlerken Gustavo aniden, ‘Hoş geldin Turco’ dedi. ‘Kusura bakma bu aralar pek kendimde değilim, özellikle bu saatlerde kendimi pek iyi hissetmiyorum. Bu salonda onunla birlikte günbatımını izlemeye alışmışım, tam elli sene bunu yapınca insan alışıyor işte. O insan artık sadece eşin değil, aynı zamanda hayat arkadaşın oluyor ve her ne yapıyorsan onunla birlikte yapmaya alışıyorsun, tarif edilemez bir duygu. Julia’yı sen de tanıyorsun, ne kadar tatlı ve anlayışlı bir kadın olduğunu biliyorsun ama benim için bundan çok daha fazlası olduğunu bilmelisin. O benim hayatımda asla sahip olamayacağım her şeyi temsil ediyordu; mutluluk, huzur, şefkat, anne sevgisi, neşe, coşku, şımartılmanın hazzı ve yargısızca kabul edilmenin sarhoşluğu. Kendi ailem bile beni asla kabul etmedi ve hiç sevgi görmedim, ta ki Julia ile tanışıncaya dek ve işte o zaman gerçekten yeryüzünde bir yerim olduğunu anladım.’ ”

İlişki koçu ve yazar Adil Yıldırım, 50 Maddede Evlilik isimli yeni kitabında uzun evliliklerin sırrını açıklarken, bizleri mutlu evliliğe götürecek ilişkinin altın kurallarının ve formüllerinin altını çiziyor. Evlilik öncesi ve sonrasına dair başınıza gelebilecek her şey bu kitapta!

Eser Adı: 50 Maddede Evlilik
Yazar Adı: Adil Yıldırım
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 240


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>