>

KÜLTÜR-SANAT

Indigo' da bu haftasonu

Indigonun The Residents geceleri, sezona FCom gecesi ile veda ediyor.
 
   
 
 
     
Indigo misafir resident DJ’lerinden Jori Hulkkonen ve The Residents gecelerinin evsahibi Batu’nun özel konukları, günümüz müziğinin çok yönlü yaklaşımın özel gruplarından The Youngsters.

Batu’nun başlatacağı gece, Olivier Mateu ve Gilles Escoffer’den kurulu The Youngsters’ın canlı performansıyla devam edecek. Sonrasında elektronik müzik sahnesinin tartışmasız en nitelikli ve üretken sanatçılarından Jori Hulkkonen, sezonun son The Residents gecesinde bir dahaki yıla kadar Istanbul’a hoşçakal diyor.

The Youngsters (FCom, Paris)
theyoungsters.net

The Youngsters, 1999 yılında Olivier Mateu ve Gilles Escoffer’in Detroit Techno kokan ilk çalışmalarını G-Funk ve Tekmic’ten yayınlamalarıyla ortaya çıktı. Ama asıl grup çalışmaları 2001 yılında FCom’a imza atmalarıyla ve aynı sene içinde 4 single ve bir album üretmeleriyle ortaya çıktı. Daha sonrasında hiç yavaşlamayan ve adlarına yakışır şekilde gençlik ateşiyle durmadan yeni çalışmalara imza atan grup, deavm eden dönemde elektronik müzik dünyasının önemli serilerinden “Confidential Music” ile hem FCom’da hem de hayranlarının gözünde adlarını sağlamlaştırdı.

İlk album “LemonOrange”ın devamında ise müzik piyasasının son otuz yılının 12 parçayla yapılan bir özeti olarak kabul edilebilecek “The Army of 1.0” albümü geldi. Günümüz müziğinin ihtiyacı olan çok yönlü yaklaşımın özel gruplarından The Youngsters, minimal sesler, ambient, jazz, hip hop, house ve technoyu gerektiğinde analog seslerin de desteğini alarak dinleyicilerine sunuyor.

Canlı peformanslarındaki özgünlük ve hiperaktivite sayesinde de Roskilde, Montreux Jazz, Sonar, Time Warp ve I Love Techno’da headlinerlar arasında yer alan grup, Indigo’da da bir sürprizle İstanbullular’ın karşısına çıkıyor.

Yer: Indigo Music Hall
Tarih: 14 Mayıs C.tesi
Saat: 23:00
Adres: İstiklal Cad. Akarsu Sk. (Mısır Apt.Altı) No:309/1-2-4-5 Galatasaray
Tel: 0212 244 85 67 – 68


Bilet: 25 YTL, Öğrenci 15 YTL (Biletix" den alınabilir)

Daha ayrıntılı bilgi ve fotoğraf www.livingindigo.com sitesinden alınabilir.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>