>

KÜLTÜR-SANAT

İnsanın yaşamında aradıkları...

Ceylan Mutlu resim sergisi Karsu Tekstil Sanat Galerisi’nde...
 
   
 
 
     
Karsu Tekstil Sanat Galerisi, 22 Aralık – 14 Ocak tarihleri arasında sanatçı Ceylan Mutlu’nun resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Ceylan Mutlu; “İnsanın yaşamında aradıkları, herhangi bir sanat dalında yarattıkları veya yapmak istedikleri ile bağlantılıdır diye düşünüyorum. Bu nedenle yaptıklarım bazen dingin bir mutluluğu, bazen neşeli ve heyecanlı bir anı veya düşsel keyifli fantezileri anlatır gibidir... Yaşamın, kadının ve güzel düşünmenin mutluluk ve haz veren yanlarını anlatmak... Doğadaki renklerde, suda ve ışıkta bunu bulmak mümkün. Sanatın bir mesaj vermesi gerekiyorsa, ben huzuru ve mutluluğu seçtim. Çünkü yaptıklarımda huzur ve mutluluk arıyorum. İnsanların özde bunu hakettiklerine inanıyorum.” sözleriyle eserlerinde vermek istediği duyguları anlatıyor.


1956 yılında Kayseri’de doğan Ceylan Mutlu, 1972’de Corcoran School of Art (Washington D.C.) Resim ve Desen Kursu’na katıldı. 1973’de Kayseri TED Koleji’nden mezun oldu ve ardından 1976’da Montgomery College Graphical Design bölümünü bitirdi. 1976’da yurda dönünce çeşitli firmalarda grafik tasarımı ve reklam tercümeleri yapan Mutlu, 1980’de New York’a yerleşerek sanat araştırmaları yaptı ve iki karma sergiye katıldı. Amerikan Ressam ve Heykeltraşlar Derneği’nin çalışmalarını da yakından izleyen sanatçı, 1987-88 yıllarında Mahir Gürsel ve Eren Eyüboğlu’ndan resim dersleri aldı ve Ali Candaş’la AC Grubu’nda resim çalıştı.


1995’de M.Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne 2.likle giren Ceylan Mutlu, 1999’da Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı Bölümü, Ramiz Aydın atölyesini üstün başarıyla 2. olarak bitirdi. Bugüne kadar 5 kişisel sergi açan ve 20’den fazla karma ve grup sergisine katılan sanatçı GSB Resim Derneği Yönetim Kurulu ve Marmara Sanat Grubu üyesidir. Aynı zamanda sanat çevirmenliği de yapan Mutlu, halen resim çalışmalarına ve resim öğretmenliğine Feneryolu İstanbul’da kendi atölyesinde devam etmektedir.


Sektörün önde gelen köklü kuruluşlarından olan Karsu Tekstil, 1994 yılının sonlarına doğru İstanbul Esentepe’deki bürosunun giriş katında açtığı sanat galerisinde, bugüne kadar düzenlediği 100’e yakın kişisel ve karma sergide pek çok değerli sanatçıya ev sahipliği yapmıştır.

Ceylan Mutlu resim sergisi, 22 Aralık - 14 Ocak tarihlerinde, hafta içi her gün 10.00–18.00, Cumartesi günleri ise; 11.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Karsu Tekstil Sanat Galerisi
Gazeteciler Sitesi, Yazarlar Sokak No.26 Esentepe
www.karsu.com.tr
Tel: 0212 288 33 89

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>