>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul Live Luxus ile Coşacak!

Sezona, “İyi Müzik İçin” sloganıyla iddialı bir başlangıç yapan İstanbul Live; “oriental blues” grubu LUXUS’u ağırlayacak!
 
   
 
 
     

LUXUS; 8 Ekim 2011, Cumartesi akşamı, kendine özgü müzik tarzıyla dinleyenlere hareketli ve eğlenceli bir konser yaşatacak!

Rock müziği akordiyon, klarnet, keman ve darbuka gibi enstrümanlarla harmanlayan LUXUS; folk, balkan, rock, punk ve chanson müziklerinin eğlenceli bir sentezini sunuyor. 2005 yılında kurulan grup, “Acayip Şeyler” adlı ilk albümünü 2008’de yayınladı. Kendilerini “gazetelerdeki asık suratlıların yüzüne çizilmiş bıyık” olarak da tanımlayan eğlenceli grup LUXUS; yine kendi anlatımlarıyla, her seferinde başka renklerde ışık yayan, 7 kişiden oluşan bir şiirli lamba. Grup; Alper Bakıner (solo vokal-keman), Kamucan Yalçın (klarnet-vokal), Ozan Akgöz (akordeon-trompet-vokal), İsmet Kızıl (perküsyon), Cem Kurt (gitar-vokal), Burak Beyrek (davul) ve Olcay Bozkurt’tan (bas gitar) oluşuyor.

Dekorasyonu, yenilenen teknik yapısı ve dopdolu programıyla sezona başlayan Istanbul Live’da, 8 Ekim 2011, Cumartesi akşamı konser verecek olan LUXUS, neşeli müziğiyle izleyenleri coşturacak. Dinleyiciler, LUXUS’tan önce ise, Selim Sesler ve Grubu’nu dinleme fırsatı bulacaklar.

Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ’ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıktı. 1995’ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali’nin organizasyonunu da üstlenen Eyüp İblağ’ın hazırladığı programında rock, electronic, blues, fusion, pop, tango, flamenco, disco, soul, R&B ve diğer yeni akımlarda, sadece iyi müzik yapan isimleri sahnesinde konuk ediyor.

Eyüp İblağ’ın, Istanbul Live’ın 2011- 2012 sezonu için hazırladığı geniş kapsamlı programda; yabancı sanatçılar ağırlık kazanırken, Türkiye’nin ağır topları da yer alıyor. Istanbul Live’da ayrıca, izleyicilerin konser öncesi ve sonrasında yine iyi müzik eşliğinde vakit geçirebilecekleri bir “Lounge Bar” açıldı. Ziyaretçiler, 3. katta bulunan canlı müzik salonuna; giriş katındaki bu “Lounge Bar”da Lounge Bar özel asansör ve merdivenleri kullanarak giriş yapacak. Istanbul Live, böylece izleyicisine giriş katında özel bir servis sunacak.

İstiklal Caddesi Ağa Camii’nin sokağında bulunan Istanbul Live’da, 8 Ekim 2011, Cumartesi akşamı gerçekleşecek LUXUS konserinin kapı açılış saati 20:00. Konser biletleri Biletix’ten ve Istanbul Live’dan temin edilebilir.

Bilet Fiyatları: Gişe – 15 TL Biletix-Kapı – 20 TL

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>