>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul’da Kemençenin Sesi İki Yıl Aradan Sonra Bir Kez Daha Küçükçiftlik Park’tan Duyulacak!

Şehrin kültür, sanat ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, 18 Eylül 2022 Pazar günü kapılarını Karadeniz’in dalgaları gibi enerji dolu, kıpır kıpır bir Karadeniz Şöleni’ne açacak.
 
   
 
 
     

Her yıl olduğu gibi bu yıl da URU, United Media ve Karadeniz FM işbirliği ile düzenlenen “Maçka’da Buluşalım – Bir Karadeniz Şöleni”nde on binler sabahtan akşama kadar kemençe ve tulum eşliğinde horon vuracak. Ana haberlere konu olan, şehrin en havalı yöresel festivalinde bu yıl da Karadeniz yöresinin en güzel sesleri sahne alırken, birbirinden özel tatlar ve el sanatlarına dayalı atölyelerle İstanbul’da memleket hasreti çeken Karadenizliler ve Karadeniz severler bir araya gelecek.

2022’DE DE 3. KEZ DOLU DOLU KARADENİZ

“Maçka’da Buluşalım - Bir Karadeniz Şöleni”, zorunlu pandemi ayrılığından sonra 3. kez 18 Eylül 2022 Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Coşku ve temponun hiç düşmeyeceği festivalde bu sene de muhteşem Karadeniz lezzetleri tadılacak, hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik atölyelerde Karadeniz kültürü nesilden nesile aktarılacak ve Karadeniz’in tekstil, aksesuar, gıda ürünlerinin yer alacağı çarşıda alışveriş yapılabilecek.

Özel dekorlar arasında muhteşem bir yayla havası yaşanacak olan şölende misafirler hem çimler üzerine kurulmuş geleneksel çay bahçesinde çay içmenin keyfini çıkaracak hem de yine tüm şehri horon vurarak inletecek.

Bugüne dek gerçekleşen iki festivalde 16.000 Karadenizli ve Karadeniz sevdalısını buluşturan ve dünyanın ilk ve tek biletli yöresel festivali olan “Maçka’da Buluşalım - Bir Karadeniz Şöleni” URU, United Media ve Karadeniz FM işbirliği ile KüçükÇiftlik Park’ta ‘hayde horona’ diyecek. Sahne alacak sanatçıların ve tüm gün sürecek aktivite programının önümüzdeki günlerde açıklanacağı “Maçka’da Buluşalım - Bir Karadeniz Şöleni” biletleri çok yakında Biletix’te!


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>