>

KÜLTÜR-SANAT

Kadınlar için kadınlar tarafından

Şiddete karşı biraraya gelen kadın fotoğrafçıların "Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından" sergisi İFSAK'ta açılıyor. Katılımcılar sadece Türkiye’yle sınırlı değil...
 
   
 
 
     
Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından

Şiddete karşı biraraya gelen kadın fotoğrafçıların çalışmalarından oluşan "Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından" sergisi İFSAK'ta açılıyor. Bir hafta süresince görülebilecek serginin açılışı 21 Ocak 2006 Cumartesi günü saat 16.00'da gerçekleştirilecek.

“Kadın Fotoğrafçılardan Urfalı Kadınlara Destek”
Kadın fotoğrafçılar İFSAK’ta açacakları sergiden elde edilecek geliri Urfa’daki “Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği”ne aktaracaklar. “Yaşamevi” Urfa’da aile içi şiddete maruz kalan, tacize uğrayan ve baskı altında bulunan kadınlara psikolojik ve hukuki destek veriyor.


Başlangıç tarihi: 21-01-2006
Başlangıç saati :16:00
Adres: İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)
İstiklal Cd. Ayhan Işık Sk. 34/2 Beyoğlu 80060 İstanbul

İlk önce 111 kadın fotoğrafçı olarak biraraya gelen ve şu anda sayıları 200’e yaklaşan fotoğrafçıların amacı, kadınlara yönelik şiddete karşı duruşu, yaptıkları çalışmalarla gerçekleştirmek. Dünyalarını kareleriyle anlatan, şiddetin her türünün karşısında olan kadın fotoğrafçılar. Aralarında çok farklı tarzlardan, çok farklı konulardan fotoğrafçılar var. İsimler arasında fotoğraf dünyasında yakından tanınanlar dışında fotoğrafçılığa yeni başlayan isimler de var. Katılımcılar sadece Türkiye’yle sınırlı değil; aralarında Singapur'dan, Japonya'dan, ABD'nin çeşitli eyaletlerinden de fotoğraflarıyla katılan Türkiyeli fotoğrafçılar yer alıyor.


İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) 1984 yılından bu yana verdiği ‘‘Yılın Fotoğraf Ödülü’’ nü 2005 yılında yaptıkları çalışmalar nedeniyle, Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından Girişimi olarak 111 Kadın Fotoğrafçıya vermişti.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>