>

KÜLTÜR-SANAT

Kent yaşamı ve Yoga

Türkiye 2. Yoga Festivali, Koleksiyon Mobilya ve Yoga Dergisi işbirliği ile Mayıs ayında gerçekleştiriliyor.
 
   
 
 
     
Geçen sene ilki gerçekleştirilen ve basının büyük ilgi gösterdiği Türkiye Yoga Festivali'nin ikincisi bu sene iki ayrı bölüm olarak hazırlandı. İlk bölüm 19–22 Mayıs 2005 tarihleri arasında Bodrum'da Belizia Resort Hotel'de yapılıyor.
Festivalin “Kent yaşamı içinde Yoga” konseptini taşıyan ikinci bölümü ise, 27-28-29 Mayıs 2005 tarihlerinde, teması ile uyumlu bir mekan olan, Koleksiyon'un Tarabya'daki yeni açılan ev mağazasında gerçekleştiriliyor.
Yoga derslerinin yanı sıra çeşitli dans gösterileri ve fotoğraf sergisinin de yer alacağı festivalin mekan seçimi hiç de tesadüfi değil. “Koleksiyon Ev”, bir tasarım mağazası olmaktan öte, çağdaş yaşam ortamlarını; kişilerin bireysel ifadelerine, kişisel gelişimlerine ortam hazırlayan bir sosyal paylaşım merkezi olarak yaratıldı. Objelerin ötesinde yenilikçi temaların, bir bütünsellik içinde sunulduğu 4000 m2'lik mekan, şehrin içinde olup, karmaşadan arınmış olmasının avantajını taşıyor. Koleksiyon Ev, içindeki Kafe'si, okuma köşesi, özel gösterim alanı, tasarım objeleri ve çam ormanıyla çevrelenmiş cam cepheli yalın mimarisiyle “kent yaşamı içinde yoga” temasını yaşatıyor.


Festival programı “gündelik yaşam içerisinde yoganın kullanımı” başlığı ile oluşturuldu. Festival boyunca ders, seminer ve konferanslar yine geçen sene olduğu gibi aynı anda 3 farklı holde sabahın erken saatlerinden başlayarak gün boyunca devam edecek. Ancak, konu kent yaşamı ve İSTANBUL olduğu için müzik, dans, eğlence ve kutlamalar içeren gösteri ve meditasyonlar da unutulmadı. Türkiye 2. Yoga Festivali, birincisinde olduğu gibi yurtiçi ve dışından 50 kişilik yoga eğitmen grubuna da ev sahipliği yapıyor.


Tüm kentlileri festivalimize bekliyoruz.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>