>

KÜLTÜR-SANAT

Kentsel yaşamdan Çeşme kıyılarına yolculuk...

Hobi sanat galerisi Kasım ayında “İsmet Birsel resim sergisi”ne ev sahipliği yapacak…
 
   
 
 
     
Hobi Sanat Galerisi, 2-30 Kasım tarihleri arasında İsmet Birsel Resim Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturacak.

Resimlerinin konularını kentsel yaşamdan, mesleki anılarından, tatillerini geçirdiği Çeşme kıyılarından seçen İsmet Birsel, kah sevecen, kah eleştirel gözlemlerini tuale aktarıyor.


1934 Karşıyaka – İzmir doğumlu olan sanatçı Robert Kolej Sanat Tarihi bölümünü 1953 yılında bitirdi. Aynı yıl Fransa’ya giden Birsel, Paris Hukuk Fakültesi’nden 1957 yılında mezun olarak Dışişleri Bakanlığı’na girdi. Diplomasi mesleğiyle beraber resim çalışmalarını aralıksız sürdüren İsmet Birsel, Hollanda’da Pulchi Studio sanatçı üyeliğine seçildi. 1955 yılında ilk olarak Fransa’da bir karma sergiye katılan sanatçı yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli kişisel sergiler düzenlemiştir. 1991 yılından “Belleğimde Tablolar” adlı bir kitabı yayınlanan Birsel, halen Emekli Büyükelçi olarak yaşamını resim yaparak sürdürmektedir.

Özgün çizgiyle Türk sanatına ve sanat çevresine hizmet eden Hobi Sanat Galerisi, 2002 yılında kaybettiği kurucusu Feride İnci Bengiserp’in “Sanata ve Sanatçıya Saygı” ilkesiyle Aslı Bengiserp yönetiminde, yeni bir solukla görevine devam ediyor.


Hobi Sanat Galerisi’ndeki sergiler, her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

İSMET BİRSEL Resim Sergisi / 2-30 Kasım, 2004

Hobi Sanat Galerisi
Valikonağı Caddesi, Pasaj 73 Nişantaşı, İstanbul
Tel:0212 225 23 37
Fax:0212 296 64 70
www.hobigaleri.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>