>

KÜLTÜR-SANAT

Keyfe Gezer

İflah olmaz bir gezginin sivri ve eğlenceli kaleminden Avrupa kentlerini dolaşmaya hazır mısınız?
 
   
 
 
     

Best Fm’in sevilen programcısı Arzu Çağlan’ın yeni kitabı Keyfe Gezer Alfa Yayınları’ndan çıktı.

Arzu Çağlan 21 yaşında cebinde sadece 200 sterlin ile Londra’da Thames kıyısında Stendhal sendromundan daha kuvvetli bir duyguyla dizleri titrerken o günden beri her fırsatta geziyor. İşte bu kitap da konforlu, sefil, telaşlı, keyifli bin çeşit şekilde gezilmiş, tozulmuş 9 Avrupa kentini kapsıyor. Kitabı elinize aldığınızda yakın bir arkadaşınızın rehberliğinin güvenini hissedeceksiniz.

ARKA KAPAK

Gezginlik dünyanın en güzel kötü alışkanlıklarından biri. Bitmeyen bir iştahla daha gidebileceğim ülkeleri düşünüp, başka gezginleri dinleyen, okuyan ve kıskanan bir kadınım ben."

Barselona, Roma, Napoli, Paris, Stockholm, Kopenhag, Viyana, Amsterdam ve Madrid'in en ilginç, en özgün, en eğlenceli, en sıkıcı, en heyecanlı, en tehlikeli, en keyifli bulduğu yönlerini yazdı...

"Bu şehirleri araştırmak, anılarım üzerinden isimleri bulmak, yolları ve mekanları hatırlamak çok zevkliydi. Salonumdaki kanepede oturmuş, yine geziyordum işte!"

Ortaya gezmekten keyif alan herkese 'Keşke şimdi ben de orada olsam' dedirten bu kitap çıktı...

"Yabancı diyarlara gidebilmek için benden bir çimdik isteyenlere, açık büfe önünde sıra bekleyerek geçen yaz tatillerinden sıkılanlara, bildiği bu kentleri bir de benim hislerimle dolaşmak isteyenlere, 'Okuyun kitabımı dostlar,' derim."BARSELONA

“Barselona harika bir şehirdir paran varsa, Barselona harika bir şehirdir paran yoksa…” (Bir İspanyol atasözü)

ROMA

“Denizi olmadan vurulduğum tek şehir”

NAPOLİ

“Taksicilerden ödüm patlasa da, o kendine özgü sıcaklığı, pizzası, limonlu dondurması, once ters sonar dost halkı için yine geleceğin buralara. Son sözüm budur. ”

PARİS

“Yazar Erica Jong, “Önce Can” adlı romanında duşu bile olmayan Montmarte’da bir otel odasının lavabosunda nasıl kendini yıkadığını anlatır. Odadan içeri ilk girdiğimde, “İşte,” dedim, “bir roman kahramanını çok seversen, onun kaderi bir gün senin kaderin olur!”

STOCKHOLM

“… Stockholm sular üzerinde yaşayan bir şehir. Günlük çok makul ücretler ile tekne, kano, su kayağı, akla ne geliyorsa kiralamanız mümkün.”

KOPENHAG

“Kopenhag, âşık olunacak bir dünya kenti değil ama insanı çabuk içine alıyor. Yolm kenarında evlerin o kadar romantic havası var ki, bana İstanbul’da mahalle arası çerçevecilerde satılan manzara resimlerini anımsattı”

VİYANA

“Normal bir insan Viyana’ya neden gider? Bu sorunun cevabını hâlâ bilmiyorum.

AMSTERDAM

“Eğer, 22 yaşında gitmiş olsam, bu şehirden bir Elif Şafak bilgeliği ve ciciliği ile döneceğimi sanmıyorum. Hatta tam tersi, asi ve ayrı bir frekansta olurdum. Burası voltajı yüksek bir Avrupa şehri..

MADRİD

“Madris’in aristocrat ve ateşli havasını anlamak için, Santiago Barnebeu stadyumunda bir maç seyretmek şarttır, sevgili okur.”.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>