>

KÜLTÜR-SANAT

Kısa film yarışması sonuçları..

1.Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması sonuçlandı.
 
   
 
 
     
1.Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Belgesel ve kurmaca dalında birinci olan filmlerin yönetmenlerine Akbank Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen bir törenle ödülleri verildi.
Alin Taşçıyan, Mehmet Açar, Engin Ayça, Hasan Bülent Kahraman, İlker Canikligil ve Derya Bigalı’dan oluşan jüri, en iyi kurmaca film ödülüne; Mehmet Ercan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Çelik Çomak” adlı eseri layık görüldü.

En iyi belgesel film dalında ; Aysim Türkmen ve Erkin Peprek’in yönetmenliğini üstlendiği Kapital-İstanbul adlı çalışma ödüle değer bulundu.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda kurmaca dalında iki filme mansiyon verilmesine karar verildi. Buna göre kurmaca dalında mansiyon alan filmler şöyle:
“Toz” Yönetmen: H. Fatih Kızılgök, “Ziyaret” Yönetmen: Didem Erayda.

Kurmaca ve belgesel dalında birinci gelen yönetmenler, Akbank Kültür Sanat Merkezi tarafından Berlin Film Festivali’ne izleyici olarak gönderiliyor.

8-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması’na 210 film başvurmuş bunlardan 48’i ön eleme jürisi tarafından seçilmişti.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>