>

KÜLTÜR-SANAT

“Kısafilm Üzerine Konuşmalar” Paneli Yapıldı

Doğuş Üniversitesi tarafından düzenlenen Kısafilm Günleri’nde dört yönetmen filmlerini gösterdi ve kısafilm üzerine düşüncelerini paylaştı.
 
   
 
 
     

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından 26-29 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen Kısafilm Günleri’nde, Korkut Akın, Murat Bolayır, Remzi Mert Levent ve Tayfur Aydın Prof. Dr. Funda Savaş Gün’ün moderatörlüğünde yaklaşım ve sinema dili üzerinden kısafilmi tartıştı.

Kısafilmi dağların doruklarından inen; şırıl şırıl, gürül gürül, çağıl çağıl berrak erimiş kar suları olarak tanımlayan kısafilmci ve öğretim üyesi Korkut Akın, “Kısafilmi sadece uzunluk olarak alırsanız, coşkusunu, heyecanını ve yaşattığı o bitimsiz sevdayı görmezden gelmiş olursunuz. Kısafilm bir yaklaşımdır, bir anlatım tarzıdır ve dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin duygu aktarımıdır” diye konuştu.

Konuşmacılar; teknolojinin getirdiği kolaylık nedeniyle herkesin düşüncesini paylaşabileceğini, bunun için istek ve kararlılığın yeterli olacağını belirterek çok ucuza, çok güzel öykülerle film üretilebileceğini, belirleyici olan tek şeyinse izleyiciye ulaşmak olduğunu vurguladı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>