>

KÜLTÜR-SANAT

Köstebekgiller 2-Gölgenin Tılsımı’yla Maceraya Devam!

Köstebekgiller’in devam filmi olan ‘Köstebekgiller 2- Gölgenin Tılsımı’nın çekimleri start verdi.
 
   
 
 
     

Türkiye’nin gerçek ve animasyon karakterlerin bir arada olduğu ilk dizisi Köstebekgiller’, geçtiğimiz yıl ‘Perili Orman’ adıyla beyazperdeye aktarılmış, 400 bini aşan gişesiyle çocuk izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştı.

Filmin önceki gün Cumhuriyetköy’de yapılan basın toplantısına oyuncular, Janset, İnci Türkay, Ali Nuri Türkoğlu, Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar, Seliz Altınsoy, Tevfik İnceoğlu gibi oyuncuların yanısıra
Yönetmen Kudret Sabancı da katıldı. Yapımcılığını Arzu Film Animasyon’un üstlendiği Köstebekgiller 2- Gölgenin Tılsımı 22 Ocak’ta vizyona girecek.

İNCİ TÜRKAY ÇOCUK SAHİBİ OLUYOR!


İlk filmdeki rolü devam eden İnci Türkay, bu defa çocuk sahibi oluyor. Türkay, filmle ilgili heyecanını ‘İkinci filmimizde yine çok güzel bir kadromuz var, yönetmenimiz değişti. Kudret Sabancı yönetiyor. Janset ve çok değer verdiğim Ayla Algan dahil oldu kadroya. Ben yeni bir çocuk doğurdum. Bu defa daha maceralı, heyecanlı ve hızlı olacak. Animasyonlarımız daha fazla’ sözleriyle anlattı.

Oğlu Ali’nin bu filmde yine küçük bir sahnesi olduğunu belirten Türkay ‘Çocuğumun da bir sahnesi var. Hitchcockvari. Her filmde bir kare gözüküyor. Çok istedi oynamayı. Değişik bir tipe bürünecek’ dedi. Çocuk yetiştirmenin zorluklarından da bahseden Türkay, oğlunun pek çok dala ilgi gösterdiğini söyleyerek ‘Hep eleştirdiğim bir şey. Proje çocuk yapmayın, oradan oraya götürmeyin falan… Ama hem tenis oynamak, hem yüzmek, yabancı dil öğrenmek istiyor. Her şeyi iyi yapmak istiyor. ‘Ben de hayatta sadece bir şeyi iyi yap’ dedim’ diye konuştu. Kendisinin en iyi yaptığı şeyin annelik olduğunu vurgulayan Türkay ‘Özlüyor insan bebeği ama artık bana en iyi çocuk arkadaşımın çocuğu’ diyerek espri yaptı.

Yeni bir projede rol alıp almayacağı sorulan İnci Türkay ‘Tatil yine Kazdağları’nda. Kendi sebzelerimizi, meyvelerimizi yetiştirip geldik. Yine bir Kuzey Ege tarafı olacak. Yeni yayın döneminde 3-4 senaryo var teklif gelen. Günlük hayat, ve benim sosyal hayatım çok önemli… O yüzden düşünüyorum’ cevabını verdi.

YOLDA İNSANLAR BENİ AZARLIYOR

Bir süredir dinlenmeye çekilen Janset heyecanlı olduğunu anlatarak ‘Uzun zamandır ilk defa gezmek amaçlı sokağa çıkıyorum. Görenler azar tonunda ‘Neredesiniz siz?’ diye soruyorlar. Özlenmiş olduğumu hissetmek hoşuma gidiyor’ dedi.

Dizilerin süresinin uzun olmasının kendisini yıprattığından dem vuran oyuncu ‘1000 bölüm iş yaptım televizyonda. Dizi işlerine ara vereli 6 sene oldu. Bıraktığımda dizi 45 dakikaydı. Şimdi 150 sayfa senaryo teslim ediliyor O dönem şikayetçiydik çalışma olan durumu tahmin edebilmem zor. Çok fazla iş yapıyoruz, gecesi gündüzü, yağmuru çamuru yok… Tekrar o kadar yıpranmak için hazır mıyım bilmiyorum’ açıklamasında bulundu ve sözlerine şöyle devam etti: ‘10 bine yakın oyuncu olduğu düşünülüyor. Star dediklerimizi saydığınızda 10-20. O insanların aldığı paraları bütün oyuncular alıyormuş gibi düşünmemeli insan. Çelişki buradan çıkıyor. İçinden çıkamadığımız nokta da bu. Biz yapımcıların da daha rahat para kazanması için bir şey sunuyoruz. Bu isyan gibi algılanıyor. Sistemi bir oturtabilsek mevzu çözülecek. Bütün dünya 20-40 dakikalık dizilerle para kazanıyor da biz mi yapamayacağız?’

Vaktini mahkemelerde geçirdiğini söyleyen Janset ‘Adliyelere gidiyorum. Duruşmalarımız devam ediyor onları takip ediyorum Telif Birliği’nin başkanı olarak. Hukuk, muhasebe öğrendim’ şeklinde konuştu.

Janset, ‘Şahane’ rolünü ise ‘Çok keyifli bir karakteri oynuyorum. Hayvansever olmama rağmen, hayvanseverlerden eline eldiven yapmanın peşinde olan biriyim. Biraz tatlı kötü bir rol’ sözleriyle anlattı.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR PROJE!

Yönetmen Kudret Sabancı ‘Eşi benzeri olmayan bir iş. Bizi heyecanlandıran kısmı da orası. Çekimler şahane geçiyor’ diyerek projeye güvenini belirtti. Çocuk oyunculardan Yiğit Ege Yazar da ‘Köstebeklere yardım ediyorum. Karakterimde değişiklik olmadı önceki filmde. Daha maceralı bir proje bizi bekliyor’ şeklinde konuştu. Pelin rolündeki Asena Keskinci eğlenceli çekimlerden çok mutlu olduğunu anlatarak ‘Diziyi beş yıldır çekiyoruz. Ben iyi kız rolündeyim. Bu ekiple büyüyorum. Çok eğlenceli gidiyor’ açıklamasını yaptı.

ÇOCUKLARA İYİYİ KÖTÜYÜ ÖĞRETİYORUZ

Dizideki Gölge karakterini beyazperdeye taşıyan Ali Nuri Türkoğlu ‘Bizim çocuğumuz gibi. Bugüne kadar en keyifle oynadığım rollerden birisi. Çok komik ve mübalağalı. En basit formuyla çocuklara iyiyi, kötüyü öğretiyoruz. Çocukların pedagojik formasyonuna dönük. Hayvan sevgisini de aşılıyor filmimiz. Janset’in oynadığı ‘Şahane’ ile beraber köpürteceğiz ortalığı. Gişe bol olacak. İlk filmin iki mislini bekliyoruz. Ebeveynlerin de izleyeceği bir film’ dedi.

KARAFATMAYA BİLE KIYAMAM

Tevfik İnceoğlu da ‘Üründür isimli bir karakteri oynuyorum. Şahane’nin yancısı. O ne isterse onu yapıyor. Canlılara zarar veriyor ama farkında değil. Gerçek hayatta karafatmaları bile kürekle alır, kenara koyarım. Kıyamam onlara. Rol icabı hayvanlara zarar veren bir insanı oynayağım. Gişeyi ikiye üçe katlamayı düşünüyoruz’cümleleriyle iddiasını ortaya koydu.

Ekibe animasyon karakterler Boyo, Süslü, Kösteban, Köstepem, Köstosun Cici, Köston ve Köstoy eşlik edecekler. Filmde Kraliçe Sora’nın tılsımlı olduğu söylenen elbisesini çalan Gölge ve lüks düşkünü avcı Şahane Postum’un; Köstepem ve Kösteban’ın yavruları Kösbebekler’in peşine düşmesi ve Pelin’le Caner’in tehlikeler ve hareket dolu şehir dünyası içinde onları kurtarma çabaları konu ediliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>