>

KÜLTÜR-SANAT

Malatya Festivaline Hazır!

4.Malatya Uluslararası Film Festivali perdelerini açmak için hazır...
 
   
 
 
     

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından ve Barya Akademi Yakup Öztürk Sinema Kulübü’nün Ana Sponsorluğunda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya Ticaret Borsası ve Fırat Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali, perdelerini açmak için hazır!

4. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Onur Ödülü’ne değer görülen Filistinli Yönetmen Rashid Masharawi; Hırvat sinema ve tiyatro oyuncusu, tiyatro yönetmeni, müzisyen Rade Serbedzija; Kemal Sunal’ın Ustalara Saygı Ödülü’nü almak üzere Gül Sunal, Türk Sinemasının “Avrupai yüzü” Filiz Akın’ın yanısıra jüri üyeleri ve Hababam Sınıfı öğrencileri Malatya’ya geldi.

Onur Ödülü’ne değer görülen Filistinli Yönetmen Rashid Masharawi, Malatya’yı bu festival ile keşfedeceğini söylerken festivalin giderek çok daha iyi bir festival olacağını vurguladı. Eşinin doğduğu topraklara gelen Gül Sunal ise “Ben buraya Kemal ile birlikte gelmiş gibi hissediyorum; çünkü hoş bir sergi için onun kostümleri, fotoğraflarıyla geldim. Umarım hemşerilileri de onunla buluşmaktan mutlu olurlar” dedi. Filiz Akın da Malatya Uluslararası Film Festivali’nin parlak bir festival olduğunu söyleyerek festival ekibini tebrik etti. 4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Onur Ödülü almaktansa çok mutlu olduğunu belirtti.

FİLİZ AKIN’DAN ANLAMLI ZİYARET

“Onur Ödülü”ne değer görülen Filiz Akın, 15 Kasım Cuma günü saat 14.00’te Gözde Hastenesi’nde yatan hastaları ziyaret edecek. Akın, bu anlamlı ziyaretin ardından saat 14.30’da Malatya Park AVM’de gerçekleşecek Minder Sohbetleri ile Malatyalılarla buluşacak.

KAHKAHA KRALI KEMAL SUNAL ANILIYOR


Sinemamızın gülen yüzü Kemal Sunal anısına Gül Sunal küratörlüğünde hazırlanan değerli sanatçının filmlerinde giydiği kıyafetleri, kullandığı aksesuarları ve fotoğraflarından oluşan sergi, 15 Kasım Cuma günü saat 15.30’da Malatya Park AVM’de açılacak. Ardından Hababam Sınıfı öğrencilerinin kendi kişisel arşivlerindeki Kemal Sunal fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisinin ve Sinema Araştırmacısı ve Tarihçisi Ali Can Sekmeç’in arşivinde yer alan Kemal Sunal fotoğraflarından oluşan serginin de açılışı gerçekleşecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>