>

KÜLTÜR-SANAT

Marlene’nin Yetimi Geçmişini Arıyor!

Babasının izini süren Otto ve sevgilisi Tom’un bu yolculukta başlarına gelen tarih dolu bir hikâyeyi anlatan Marlene’nin Yetimi raflardaki yerini aldı!
 
   
 
 
     

Melih Esen Cengiz’in ikinci romanı olan Marlene’nin Yetimi ölümün peşinden koştuğu AIDS hastası Otto’nun babasının izini bulma hikâyesi üzerinden tarihin kapılarını da aralıyor.

Marlene’nin Yetimi

Alman Donanma Komutanı Karl Dönitz hayranı 2. Kuşak Denizin Kurtları, Alman ülküsünü yeniden canlandırmak isterler. Bunun için en uygun isimlerinse U-Boat şehit yetimlerinin olduğunu düşünen Dönitz’in Kurtları, babası U-Boat’ta (Alman Denizaltısında) görev almış olan Otto’ya ulaşırlar. Ama Otto onlar için hiç de uygun bir isim değildir.Aynı dönemde rüyalarında babasını gören Otto, tüm bunların bir rastlantı olmadığını, babasının kendisini çağırdığını düşünür ve babasının izini bulmak için Almanya’ya gitmeye karar verir. Rüyalarını takip eden Otto’nun yolu İstanbul ve Çanakkale’ye kadar uzanır. Ancak bu yolculuk AIDS’li Otto ve sevgilisi Tom için hiç de kolay geçmez… Çünkü Otto’nun cinsel tercihi ve komünist olması Dönitz Kurtları’nı çoktan harekete geçirmiştir. Onlara göre Otto, büyük hedeflerinin önünde engeldir.

Bedeninde AIDS’in kol gezdiği Otto babasının izini sürerken düşlerini ve hayatını kaybetmeme mücadelesine ne kadar dayanabilir?

Renkli karakterleri, tarihle iç içe geçmiş güçlü olay örgüsü, akıcı üslubu ve insan ruhunun derinliklerine işleyen naif ve duygu yüklü kurgusuyla sizi ilk sayfalarından itibaren etkisi altına alacak Marlene’in Yetimi Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda!

Yazar: Melih Esen Cengiz
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 320 sayfa
Fiyatı: 18.00 TL
Yayın tarihi: 05.04.2013


facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar

http://www.altinkitaplar.com.tr/marlenein-yetimi/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>