>

KÜLTÜR-SANAT

Mavi Dalga 7 Mart’ta Sinemalarda!

Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın, ilk uzun metraj filmi Mavi Dalga 7 Mart 2014’te Başka Sinema kapsamında vizyona girmeye hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

26 Şubat Çarşamba akşamı özel gösterimlerle izleyicilerle buluşacak olan Mavi Dalga’nın Beyoğlu Sineması’ndaki ön gösterimi filmin yönetmenlerinin, oyuncularının ve ekibinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Başka Sinema kapsamındaki ön gösterim bilgilerine www.baskasinema.com adresinden ulaşabilirsiniz.

6-16 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen 64. Berlin Film Festivali’nin Generation bölümünde uluslararası prömiyerini yapan Mavi Dalga, Berlin Film Festival’inden hemen sonra !f İstanbul’un Keş!f bölümünde gösterildi.

Türkiye prömiyerini geçtiğimiz Ekim ayında 50. yılını kutlayan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren Mavi Dalga festivalden En İyi İlk Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kurgu ödülleriyle dönmüştü.

Üniversiteyi büyük bir şehirde okumak isteyen Deniz ve arkadaşlarının yaşadıkları şehirle ilişkilerinin ve gelecek endişelerinin üzerine kurulan hikâyelerinin anlatıldığı Mavi Dalga’nın çekimleri 2012 yılı sonbaharında Balıkesir’de gerçekleştirildi.

Genç oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmin başrollerinde Ayris Alptekin, Barış Hacıhan, Nazlı Bulum, Albina Özden, Begüm Akkaya ve Sude Aslantaş yer alırken onlara deneyimli oyuncular Onur Saylak, Derya Durmaz ve Cüneyt Yalaz eşlik ediyor.

Avrupa Ortak Yapım Fonu Eurimages’dan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan Türkiye-Hollanda-Almanya-Yunanistan ortak yapımı Mavi Dalga’nın görüntü yönetmenliğini Daniël Bouquet yaparken, filmin ses teknisyenliğini Jeffrey Grieshober üstleniyor. Ezgi Baltaş’ın castını, Çiçek Kahraman’ın ise kurgusunu yaptığı filmin özgün müzikleri de kim ki o grubuna ait.Mavi Dalga'nın fragmanını indirmek için:
www.drive.google.com/file/d/0B37XHub-ux8WbWF2eC14MXBvckU/edit?usp=sharing
www.vimeo.com/87077305

Mavi Dalga ile ilgili gelişmeleri takip etmek için:
www.facebook.com/mavidalgafilmi
www.twitter.com/Mavidalgafilm


MAVİ DALGA

Yazan-Yöneten: Zeynep Dadak, Merve Kayan

Oyuncular:
Ayris Alptekin (Deniz)
Onur Saylak (Fırat)
Barış Hacıhan (Kaya)
Albina Özden (Esra)
Nazlı Bulum (Gül)
Begüm Akkaya (Perin)
Sefa Tokgöz (Güney)
Fehime Seven (Aylin)
Derya Durmaz (Nevin)
Cüneyt Yalaz (Yusuf)
Sude Aslantaş (Defne)

Yapımcı: Yamaç Okur, Zeynep Dadak, Merve Kayan
Ortak Yapımcılar: Floor Onrust, Michael Eckelt, Nikos Moutselos
Yapım Şirketleri: Bulut Film, Fenafilm, Riva Film, Family Affair Films, Two Thirty Five

Yardımcı Yapımcı: Zümrüt Burul
Görüntü Yönetmeni: Daniël Bouquet
Sanat Yönetmeni: Nadide Argun
Kurgu: Çiçek Kahraman
Müzik: kim ki o
Ses: Jeffrey Grieshober
Ses Tasarım: Kostas Varibopiotis
Kostüm Tasarım: Aslı Dadak
Uygulayıcı Yapımcı: Kaan Kurbanoğlu
Casting: Ezgi Baltaş

SİNOPSİS

Yaz boyunca görüşemeyen Deniz ve arkadaşlarının birbirlerine anlatacakları çok şey vardır. Son sınıftaki erkeklerin boyu ansızın uzamış, yeni albümler piyasaya çıkmış, Balıkesir’e doğalgaz gelmiştir. Ama aynı zamanda hiçbir şey değişmemiştir sanki. Anne babaları iş güç derdindeyken, Deniz ve arkadaşlarının üniversite tercihi konusunda kafaları hâlâ karışıktır. Günlük hayatın rutin telaşı içinde bir yandan gelecek planları yapar bir yandan da ergenliklerinin en çetrefil dönemini yaşarlar. Kaya’yla yakınlaşıyor olsa da Deniz’in aklı hâlâ rehberlik hocası Fırat’tadır. Arkadaşlarına bunun “her zamanki gibi bir şey” olmadığını kanıtlamak ister. Hem arkadaşlarının gelecek tasarılarından, hem de anne babasının mevcut durumlarından farklı bir hayatı arzular Deniz. Kimsenin bilmediği bir şarkı, umutsuz bir aşk, yalnızlık... İstanbul yerine Ankara, fen yerine sosyal bilimler… Başka bir dünya ama neresi?

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>