>

KÜLTÜR-SANAT

Musalla Taşı Sakinleri

MaviKum Kitap 15 Haziran-15 Temmuz 2007 tarihleri arasında Yusuf Eradam’ın “Cihangirliler” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.
 
   
 
 
     
MaviKum Kitap 15 Haziran-15 Temmuz 2007 tarihleri arasında Yusuf Eradam’ın “Cihangirliler” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.


Eradam’ın “Musalla Taşı Sakinleri” adını verdiği sergide, türlü çeşit insan barındıran Cihangir’in çok farklı bir bakışla fotoğraflanmış sakinlerini bulacaksınız. Son dönemde çok popüler olan bu semtin belki de hiç karşılaşmadığınız yüzlerini göreceksiniz.


Sergi kapsamında, 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü saat 19:00’da Rifat Bali’nin katılacağı, “İstanbul’da mutenalaştırma ve mutenalaştırılmış bir semt olarak Cihangir” konulu bir söyleşi de yapılacak.

Yusuf Eradam’ın sergide yer alan fotoğraflarından bazıları ve bu fotoğraflar için yazdığı haikuları içeren ve Kırmızı Korsan Yayınları tarafından basılan “Musalla Taşı Sakinleri: Cihangirliler” adlı fotoğraf kitabı da serginin açılışında MaviKum Kitap’ta satışa sunulacak.


“Cihangir’e 2004 yılında Ankara’dan göç ettikten sonra gördüm ki Firuz Ağa Camii altındaki dört yol ağzında bulunan Musalla Taşı etrafındaki evsizinden sanatçısına varana kadar tüm insanlarının hikâyelerini anlatmak istiyorum. Herkes bir telaş içinde bu ortak hayata katkıda bulunuyor ve beni çoğaltıyor.”

Serginin açılışı 15 Haziran 2007’de, saat 19:00’da.

Adres:
MaviKum Kitap
Cihangir Cad. no:13 Cihangir/Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 212 2514440-30
www.mavikum.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>