>

KÜLTÜR-SANAT

Mutfaktaki Cadı

Bu Cadı başka cadı!... Yemek yapmayı bilmeyen Mutfaktaki Cadı...
 
   
 
 
     
Yeni Medya'nın hızlı gelişimi ile birlikte sosyal paylaşım ağlarının yanı sıra blog'lar da yayılmaya başladı. Yemek blogları, Türkiye'de en çok takip edilen ve en çok gelir elde edebilen blog çeşitlerinden biridir. Nasıl olmasın ki? Yemek vazgeçilmez bir ihtiyaçtır ve minik haplarla beslenmeye başlanmadıkça yemek blogları takip edilmeye devam edilecektir.Televizyon dünyasında ise Yemek Programları furyası son hızla devam etmektedir. Yerli ve yabancı yapımlar ilgiyle takip ediliyor ve oldukça iyi reytingler alabilmektedirler.

Bu noktada Mutfaktaki Cadı yemek blogları ile yemek programlarını buluşturup, farklı bir konsept ile yayın hayatına başladı.

Televizyon programı formatında uyarlanan, video-blog olarak yayınına devam edilmesi planlanan Mutfaktaki Cadı, şimdilik foto roman tadında, eğlenceli anlatımıyla okurlarının karşısında!

Mekanların mutfaklarına giren Cadımız, mekanın şefiyle birlikte yemek yapıyor, bu sürecini fotoğraflarla destekliyor, ve eğlenceli anlatımıyla mekanı da tanıtarak okuyucusuna sadece yemek tarifi vermekle kalmıyor, aynı zamanda mekanların mutfaklarını ve mekanların kendilerini de tanıtıyor. Haneler kategorisinde ise, ünlü kişiler,sanatçılar,yazarlar veya mesleğinde başarılı olmuş kişilerin mutfaklarını kurcalayarak onlardan da tarifler almaya çalışıyor.

Cadımızın en önemli özelliği, alışılagelmişin aksine, yemek konusunda tamamen beceriksiz ve bilgisiz olmasıdır. Sıklıkla sakarlıklara da yol açsa da, konsept gereği bu sakarlıkları oldukları gibi bırakılıyor. Cadımızın ana hedefi bu süreçte yemek yapmayı öğrenmek olacaktır. Malzemeleri tanımayan, sebzelerden bazılarıyla ilk kez karşılaşan, aşçılık jargonunu bilmeyen, sakarlık yapan bir cadı mutfaklardan hızlıca geçip deneyimlerini paylaşıyor.

www.mutfaktakicadi.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>