>

KÜLTÜR-SANAT

Mutluluk basit gerçeklerdedir.

Mehmet Zorlu Vakfı Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, “Burun” oyunuyla, Ortaköy’deki Afife Jale Tiyatrosu’nda İstanbullu tiyatroseverlerle buluşacak.
 
   
 
 
     
İstanbul’un tiyatrosever tüm çocuklarina müjde...

Mehmet Zorlu Vakfı Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, kuruluşunun ikinci yılında, sahnelemekte olduğu “Burun” oyunuyla, 25/26 Aralık tarihlerinde Ortaköy’deki Afife Jale Tiyatrosu’nda İstanbullu tiyatroseverlerle birlikte olacak.

Ünlü Rus yazarı Nikoli Gogol’ün aynı adlı öyküsünden Ahmet Önel’in sahneye uyarladığı “Burun” öyküsü; izleyicilere , farklı bir anlatımla yaşamın biricikliğini ve mutluluğun ne denli basit gerçeklerde gizlendiğini anlatıyor.


Oyunu, grup çalışması olarak adlandırılacak bir süreçle sahnelediklerini dile getiren Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Yönetmeni Haluk Yüce, bu süreçte geleneksel Türk Tiyatrosu’nun motiflerinden yararlanmanın yanı sıra, İtalyan Commedi’a del arte öğeleriyle de zenginleştirdiklerinin altını çiziyor.

Sonuçta “Burun”u masklarla oynanan eğlenceli bir sahne yapıtına dönüştürdüklerini belirten Yüce; projeyi sezon sonuna değin yurdun farklı illerine taşıyacaklarını ve izleyicilerle buluşturacaklarını sözlerine ekliyor.

Müziklerini Nedim Yıldız’ın hazırladığı “Burun” oyunu yeni yılda, yani 8/9 Ocak’ta İstanbul’a bir kez daha konuk olacak. “Burun”u sahneleyen sanatçılar; Haluk Yüce, Mehmet Ulusoy, Şayan Noyan, Ferhat Büküş, Özgün Şengül ve Zeynep Şengül, İstanbul’daki tiyatrosever çocuklarla birlikte olacakları için heyecanlı olduklarını dile getiriyorlar.

Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, Türkiye turnesi çerçevesinde 21 ilde 30 bine yakın çocuğa ulaşmayı hedefliyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>