>

KÜLTÜR-SANAT

Ney ve Elektronik Müzik Klipte Buluştu: Bensiz Gitme

Mevlana’nın Şems’e yazdığı ‘Bensiz Gitme’ şiiri neyzen Burcu Karadağ ve DJ Serdar Ayyıldız’ın bestesiyle yeniden hayat buldu…
 
   
 
 
     

İnternet ortamında yayınlana klip ise dünyada ses getirmeye başladı.

Ney ve elektronik müzik klipte buluştu: Bensiz Gitme

Dünyada bir ilk olan bu özel buluşmada, DJ Serdar Ayyıldız ve Neyzen Burcu Karadağ “Bi Men Maro” (Bensiz Gitme) isimli şarkıda elektronik müzik ve neyi bir araya getirdi.

Dj Serdar Ayyıldız, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden kardeşi Gökhan Ayyıldız anısına bestelediği "Bi Men Maro" isimli şarkısında ünlü neyzen Burcu Karadağ ile farklı bir projeye imza atarken, Mevlana, Şems, ney ve elektronik müziğin bir arada olduğu ve duygusuyla dinleyicileri etkileyen şarkının klibi de internet ortamında dinleyicilerle buluştu. Hocapaşa Medresesi’nde çekimleri gerçekleştirilen klip, dünyada da ses getirmeye başladı.

“Bi Men Maro”, Ethnic ve Lounge müzik konusunda dünyada önemli bir yere sahip ünlü İtalyan yapım firması M-Sol Records etiketiyle yayınlanan "Prophet Collection 3 by Dj Manuel" albümüyle tüm dünyada satışa sunuldu.

"Bi Men Maro", Mevlana'nın Şems'e yazdığı "Bensiz Gitme" şiirinden bestelendi. Şarkıda, şiirin orijinali Farsça olarak İranlı sanatçı Reza HEMMATİRAD tarafından seslendirildi. Serdar AYYILDIZ ve Burcu KARADAĞ’ın beraber bestelediği ve aranjesini yine Ayyıldız’ın yaptığı bu ölümsüz eser, dünya müzik piyasasına farklı altyapısı ve duygusuyla yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Bİ MEN MARO

https://www.youtube.com/watch?v=Z3sQhnTkmjc

http://youtu.be/Z3sQhnTkmjc



 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>