>

KÜLTÜR-SANAT

Okuyan ve düşünen gençlere ödül...

Türsak Vakfı “3.Uluslararası Komedi Filmleri Festivali”ni kütüphanelerle buluşturuyor.
 
   
 
 
     
17-23 Eylül 2004

TÜRSAK Vakfı düzenlediği etkinliklerle, eğitime ve kültüre katkıda bulunmaya devam ediyor.

Kültür ve sanat alanında 1991 yılından bugüne kadar faaliyetlerini sürdüren TÜRSAK Vakfı (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteğiyle kütüphanelerdeki gençlere, 17-23 Eylül 2004 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Bonus Card 3. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali’nde, yeni bir kültür hizmeti sunuyor.

TÜRSAK Vakfı her yıl Garanti Bankası Bonus Card’ın Ana Sponsorluğunda düzenlediği, Uluslararası Komedi Filmleri Festivali’nde, gençlerin katılımını arttırmak için İstanbul’daki 48 kütüphaneye 1000 bilet hediye ediyor.

TÜRSAK Vakfı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliği ile hayata geçirilen ve gelenekselleşmesi amaçlanan bu proje ile okuyan ve düşünen gençlerin ödüllendirilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca, dünyanın pek çok festivalinde gösterilmiş ve izleyicilerin beğenisini kazanmış filmlerin gösterimi ile gençlerin sinema sanatını, sinema salonlarında keşfetmeleri amaçlanmıştır.

İngiliz filmlerinin ağırlıklı olarak yer alacağı Festivalde bu yıl Charlie Chaplin, Peter Sellers, Woody Allen, Jiri Menzel, Stanley Kubrick, Norman Wisdom, Vittorio De Sica, Clive Donner, George Roy Hill gibi usta oyuncu ve yönetmenlerin filmlerinin yanı sıra; İngiliz komedi tarzı olarak bilinen ‘Ealing Komedileri’ de Türkiye’de ilk kez sinemaseverlerle buluşacak.

Festivalin tek yarışmalı bölümü olan ve festival izleyicilerinin jüri olacakları “En Ciddi Komedi Filmi Yarışması”nda sinemaseverler bir çok festivalde gösterilmiş olan 7 kara komedi filmini izleme şansı bulacaklar.

Proje kapsamında gençler elde edecekleri biletler ile programda yer alan filmleri Beyoğlu Sinema Majestik 1. ve 2. Salonları, Alman, Fransız ve İtalyan Kültür Merkezi sinema salonlarında ücretsiz olarak izleyebilecekler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>