>

KÜLTÜR-SANAT

Pera Palace’tan Türk Sinema Tarihine Bir Yolculuk

Bu sene 100. yılı kutlanan Türk Sineması, çok özel bir mekânda, Yeşilçam’ın pek çok filmine ev sahipliği yapmış, 122 yıllık Pera Palace Hotel Jumeirah’da konuşuluyor.
 
   
 
 
     

Çok uzun yıllar Türk sinemasının tanıtımında emeği geçen, duayen sinema yazarlarımızdan Atilla Dorsay, 27 Kasım Perşembe günü saat 15.00’te tüm sinemaseverleri Orient Bar’a bekliyor.

Bugüne kadar düzenlediği pek çok etkinlik ve ağırladığı ünlü konuklarla, kültür sanat buluşmalarını geleneksel hale getiren, Istanbul sosyal hayatının uğrak mekânı Orient Bar, 122 yaşında kapılarını bu kez Türk Sineması’nın 100. yılı şerefine açıyor. Alanında onlarca kitap, eleştiri ve araştırmaya imza atmış gazeteci, yazar, eleştirmen Atilla Dorsay, gerçekleştireceği çok özel söyleşiyle hem Türk sinemasının dünden bugüne geldiği noktayı değerlendirip 100 yıllık tarihini masaya yatırıyor, hem de 75 yıla sığdırdığı hikâye ve anılarını en saf haliyle misafirlerle paylaşıyor.

“100 Yılın 100 Filmi”, “Sinema ve Kadın”, “Sinemamızda Çöküş ve Rönesans Yılları, “Bir Eleştirmenin Objektifinden” gibi bugüne kadar kırk beş kitaba imzasını atmış, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üye ve onursal başkanı, “Sinemamızın 100. Yılı” temalı 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda bu sene onur yazarı olan Dorsay, tadına doyulmaz bir sinema söyleşisine tanık olmak isteyen tüm sinema meraklılarını, 27 Kasım Perşembe günü Orient Bar’a davet ediyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>