>

KÜLTÜR-SANAT

“Poz”; İkincikat Tiyatro ve Kozzy Kozyatağı Alışveriş Kültür Merkezi’nde!

4 Kadın ve 1 Poz...
 
   
 
 
     

Çektiği bir fotoğrafla kahraman ilan edilen bir gazetecinin ölümünün ardından, kendileriyle ve birbirleriyle hesaplaşmak zorunda kalan pasif eş, sadık asistan, “gözde öğrenci” ve hırslı bir gazetecinin ‘ahlak’ tartışmasını anlatan “Poz”; 29 Aralık 2014, Pazartesi akşamı saat 20:30’da, İkincikat Tiyatro/Karaköy'de, 2 Ocak 2015, Cuma akşamı saat 20:30’da, Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde.

İkincikat Tiyatro'nun yaz aylarında başlatmış olduğu #YarınınOyunları projesinin ikinci oyunu olan "Poz", sahnelenmeye başladığı günden beri tiyatro severlerden yoğun ilgi görüyor. Ölmüş bir adamın 'ahlak'sızca çektiği fotoğrafı ve arkasında bıraktığı 4 kadının bu fotoğraf üzerine tartışmasını anlatan "Poz"da, Selen Uçer, Esra Dermancıoğlu, Gülce Oral ve Banu Çiçek Barutçugil performanslarıyla herkesi büyülemeye devam ediyor.

Gazeteci Rıdvan Kahraman’ın ölümünün 1. yıldönümünde 4 kadın, yaslı eşinin evinde belgesel çekimi için toplanır. Politikaya atılmaya hazırlanan Rıdvan'ın eşi Fazilet Hanım'ın Kahraman'ın manevi kızı İrem'le ilgili şüpheleri vardır. Kahraman çiftinin yanında uzun yıllar çalışmış asistan Azra ve belgeseli çekecek olan Betül’ün de katılımıyla çekim Rıdvan’a saygı duruşundan çıkar ve dörtlü bir düelloya dönüşür. Kadraja girmek ya da girmemek, işte bütün mesele budur.

Konu başlıklarına seyircilerin karar verdiği, sanatçıların, ne yazacağı, ne yöneteceği ve ne oynayacağı kura ile belirlenen #YarınınOyunları projesinin ikinci oyunu olan "Poz"'un; senaryosu Deniz Madanoğlu'na, yönetmenliği ve ışık tasarımı Sami Berat Marçalı'ya, dekor tasarımı Elif Sönmez Horozoğlu'na, kostüm tasarımı ise Hakan Akkaya'ya ait.

İkincikat Tiyatro tarafından sahnelenen, Hakan Akkaya, Life Is Film ve Yves Rocher'in sponsor olduğu "Poz", 29 Aralık 2014, Pazartesi akşamı saat 20:30’da, İkincikat Tiyatro/Karaköy'de, 2 Ocak 2015, Cuma akşamı saat 20:30’da, Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>