>

KÜLTÜR-SANAT

Prof. Dr. Celal Şengör’den Dikkate Değer Yeni Bir Eser

Ünlü bilim insanı ve yazar, uzun bir aranın ardından kaleme aldığı yeni kitabı "Dikkat Değer Mevzular"ı İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurla buluşturuyor!
 
   
 
 
     

Celâl Şengör, "Dikkat Değer Mevzular" kitabıyla çeşitli konuları bilimsel bir perspektifle ele alıyor. Deprem gerçeğinden bilim tarihine, Lozan Barış Antlaşması'nın Türkiye'nin entelektüel gelişmesine katkısından uluslararası politikaya kadar farklı konuları kapsayan kitap, okuyuculara ilgi çekici bir yolculuk vadediyor.

Sivri kalemi ve özgün üslubuyla tanınan Profesör Şengör, "Dikkat Değer Mevzular” kitabında okuyuculara bilgi dolu bir okuma deneyimi sunuyor. Kitap, sayfalar arasında gezinen okura ünlü bilim insanının kişisel dostlukları ve bilimsel bilgiyi korumak için verdiği mücadelelerini de yakından tanıma fırsatı veriyor. Tarih ve toplumun derinliklerine ilgi duyanları büyülü bir yolculuğa çıkaran; “Dikkate Değer Mevzular”, İnkılâp Kitabevi imzasıyla farklı bir bakış açısı sunmanın yanı sıra, tarihçilere ve çeşitli alanlara ilgi duyan okuyuculara eşsiz bir kaynak niteliği taşıyor.

Künye
Tür: Denemeler
Yayın direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Gökçe Şenoğlu
Son Okuma: Saliha Ulusoy
Kapak tasarım: Emir Tali
Sayfa tasarım: Beyzanur Karabulut Koç 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>