>

KÜLTÜR-SANAT

Reis Filmi Başlıyor!

Oyuncular ile toplantıda buluşan REİS filmi yönetim kadrosu, film hakkında merak edilenleri kamuoyu ile paylaştı.
 
   
 
 
     

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alan “Reis” filminin çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor. 1930’lu yıllardan başlayarak 1999 yılına kadar geçen dönemi anlatacak olan film de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı oynayacak oyuncu için 200 oyuncu ile görüşüldü. Filmin çekimlerinin yapılacağı platolar ve kostümler için şu ana kadar 4 milyon dolar para harcanarak dönem hazırlıkları eksiksiz tamamlandı.

Yapımcılığını Ali Avcı’nın yaptığı yönetmen koltuğunda Hüdaverdi Yavuz’un oturduğu filmin müziklerini ise Kalan Müzik yapacak. Kıbrıs, Bursa ve İstanbul’da çekilecek olan filmin oyuncu seçmelerinde son aşamaya gelinirken, 1965 Kasımpaşa çekimleri için Kıbrıs’ta dev platolar yapıldı. Film 1933’te yaşanan gerçek bir olayla başlayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikâyesi beyaz perdeye yansıtılacak. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 farklı döneminin anlatılacağı film için çok sayıda oyuncu ile görüşüldü. Film de kullanılmak üzere yaklaşık 300 kostüm dikildi. En ince ayrıntıya kadar dikkat edilerek titizlikle çalışılan projenin çekimleri önümüzdeki günlerde Kıbrıs’ta başlayacak.

Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine hanım rolü için Özlem Balcı ile anlaşılırken diğer oyuncu kadrosu ise şöyle: Ufuk Bayraktar, Abidin Yerebakan, Orhan Aydın, Ali Yaylı, Alper Türedi, Aydan Çakır, İsmail Hakkı , Volkan Başaran , Yener Gürsoy ve Ercan Demirel var.

CVK Park Bosphorus’ta yapılan toplantı da yapımcı Ali Avcı basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Biz kahramanları unutturulmaya çalışılmış, kısmen de başarılı olunmuş bir milletin ferdiyiz. Belki de sırf bu yüzden başarılı her insanımızı alkışlayacağımıza ondan nefret etmeyi marifet saydık. Reis filmi , aramızda yaşayan ve en büyük alkışı hak eden kişiyi sinema diliyle doğru anlatma çabasıdır. Ne kadar büyük bir sorumluluk altında olduğumuzu biliyor ve o titizlikle çalışıyoruz.

Tüm ekibin gayreti çok samimi bir film yapmak. Seyirci filmde, Cumhurbaşkanı , Başbakan , Belediye Başkanı veya Ak Parti genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ı değil Kasımpaşalı bir Tayyip Erdoğan’ı izleyecektir.”
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>