>

KÜLTÜR-SANAT

‘Romantizma’ Başlıyor!

Televizyon ekranlarının sevilen iki ismi Janset ve Gökçe Özyol ‘Romantizma’ adlı oyunla bu kez tiyatro seyiricisiyle buluşuyor.
 
   
 
 
     

Başarılı oyuncular Janset ve Gökçe Özyol, ‘Gergedan Yapım’ tarafından sahneye konulan ‘Romantizma’ adlı tiyatro oyunuyla seyirci karşısına çıkıyor. Gergedan Yapım’ın yeni sezonda iddialı oyunlarından biri olan ‘Romantizma’nın senaryosunu, sahnelenmeye başladığı ilk günden itibaren kapalı gişe oynayan 'Ölü'n Bizi Ayırana Dek' oyununun senaristleri Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan kaleme alırken, yönetmenliğini ise Oktay Şenol üstleniyor. Janset ve Gökçe Özyol’un aynı sahneyi paylaştıkları iki perdelik komedi oyunu “Romantizma” 13 Ekim Cumartesi akşamı Akasya AVM’deki Akasya Ana Sahne’de ilk kez seyirciyle buluşuyor.

Bir Evlilik Hastalığı ‘Romantizma’


‘Romantizma’da yıllar sonra yapmak istedikleri düğün hazırlıkları ile ortaya çıkan “bir evlilik hastalığı’nı sahneye taşıyor.

'Yasemin ve Uğur, evliliklerinin 20. yıl dönümünde yıllar önce içlerinde ukde kalan düğünü yapmaya karar verirler. Birbirinden farklı iki ayrı düğün hayal eden karı koca; nikah tazeleme yolunda yıllanan ve yıpranan ilişkilerini, kapanmayan hesaplarını ve halı altına süpürdükleri sırlarını sorgulayacak ve beraberlikleri hiç beklemedikleri bir sona doğru yol alacaktır’

Künye
Yazan: Murat Dişli, Alper Atalan, Zeki Enes Akkan
Oyuncular: Janset - Gökçe Özyol
Yöneten: Oktay Şenol
Yapım: Gergedan Yapım

Yapımcı: Cengiz Şahin - Hakan Yılmaz

Müzik: Luxus

Işık Tasarım: Burak Gürsoy

Afiş Tasarım: Galip Aksular

Afiş Fotoğraf: Eren Yiğit


‘Romantizma’ Oyun Takvimi
13 Ekim İstanbul Akasya AVM- Akasya Ana Sahne
20 Ekim Ankara MEB Şura Salonu
23 Ekim Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi
27 Ekim İstanbul Torium AVM Torium Sahne
28 Ekim Bursa Tayyare Kültür Merkezi
29 Ekim İstanbul Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>