>

KÜLTÜR-SANAT

Serkan Çağrı & Rumeli Band

“SerkanÇağrı & Rumeli Band”i müzikseverlerin beğenisine sunuyor.
 
   
 
 
     

Kendi geliştirdiği klarnet modeli (Serkan Çağrı Model), akademik ve müzikal çalışmaları ve dünyaca ünlü müzisyenlerle yaptığı ortak projeler ile her zaman fark yaratan ünlü klarnetist Serkan Çağrı, Notist Müzik markasıyla yeni projesi “SERKAN ÇAĞRI&RUMELİ BAND”i müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Geçtiğimiz sezon Serkan Çağrı’nın klarnetiyle dinlemeye doyamadığımız “Fasülye” ve “Karaçalı” şarkıları, tahtını bu yaz “SERKAN ÇAĞRI&RUMELİ BAND” şarkılarına bırakıyor. Serkan Çağrı’nın düzenlemelerini yaptığı albümde yer alan sezonun en hareketli ve dile dolanacak şarkıları ile bu yaz da coşku devam ediyor.BU ALBÜME DİNLEYİCİ KARAR VERDİ!..

Dört yıl önce kurduğu “Rumeli Band” isimli grubuyla Balkan müziğinin zengin melodik yapısı ve sıcaklığını sahneye taşıyan Çağrı, her konser sonrasında hem sahnedekilerin hem izleyenlerin yaşadığı o muhteşem coşkunun ve bu projeyi takip eden dinleyici kitlesinin “sizi her dilediğimiz yerde dinleyebilmeliyiz” serzenişlerinin artık karşılıksız kalmaması gerektiğine inanarak “SERKAN ÇAĞRI&RUMELİ BAND” adlı yeni projesini sahneden stüdyoya taşıdı . Bu kez süreç tersten işledi ve albüm yapılması kararını dinleyici verdi.

Stüdyoya girdiler, ‘CANLI KONSER’ gibi çalıp söylediler”!..

Balkan müziğinin içtenliği, yaşanmışlığı, coşku ve hüznünü bir arada yansıtan, ülkemizin en iyi enstrümanistlerinin Türk müziği motiflerini işleyerek yorumladığı albüm, şarkılara ruhunu katan solist vokallerin icralarıyla hayat buluyor.

Grup sahnedeki samimi ve dinamik performansları ile aynı tadı vermesi için artık günümüzde nadir başvurulan toplu kayıt yapma yöntemini tercih etti.

Balkan müziğinin en güzel melodilerinden oluşan, biri versiyon olmakla beraber 11 şarkının yer aldığı albümde; 7 şarkının müzikleri geleneksel, diğerleri ise Fanfare Ciocarlia, Dragatsis Ioanis, Esma Redzepova’ya ait.

Balkanların en ünlü müzik topluluklarından Fanfare Ciocarlia’ya ait, tüm dünyada bilinen ve sevilen “Iag Bari” isimli şarkı; Ersel Serdarlı’nın Türkçe sözlerini yazdığı “Yan Bari” ismiyle albümde karşımıza çıkıyor.

Aynı zamanda, Makedon sanatçı Esma Redzepova’ya ait olan, tüm dillerde sıkça söylenen “Chaje Shukarije” isimli şarkı yine bu albümde orijinal sözleri korunarak yer almaktadır. Daha önce bu şarkıyı Ajda Pekkan “Olanlar Oldu Bana”, Candan Erçetin ise “Sevdim Sevilmedim” adıyla yorumlamıştı.

BU YAZ “SERKAN ÇAĞRI&RUMELİ BAND” İLE “YAN BARİ”!..

Yaz sezonuna neşeli, sıcacık bir şarkı olan “Yan Bari” ile merhaba diyen Serkan Çağrı, çok sayıda konser vermek üzere “Rumeli Band” ile yola çıkıyor. Hep birlikte söylemek, haykırmak ve hissetmek dileğiyle!..

NOTİST MÜZİK

ŞARKI LİSTESİ


1- Yan Bari
Müzik : Henri Ernst / Fanfare Ciocarlia (ROMANYA)
Söz : Ersel Serdarlı

2-Beni de İstanbul’a Al
Müzik : Geleneksel (Traditional) (BULGARİSTAN)
Söz : Ersel Serdarlı

3- Uçtu Uçtu

Müzik : Geleneksel (Traditional ) (MAKEDONYA)
Söz : Ersel Serdarlı

4- Selvi Boylum
Müzik : Dragatsis Ioanis (YUNANİSTAN)
Söz : Ersel Serdarlı

5- Bahtsız Bedevi

Müzik : Geleneksel (Traditional ) (ARNAVUTLUK)
Söz : Ebru Çağrı

6- Dayanamam
Müzik : Geleneksel (Traditional ) (YUGOSLAVYA)
Söz : Nihan Hatipoğlu

7- Oğlan Oğlan
Müzik : Geleneksel (Traditional ) (TÜRKİYE)
Söz : Geleneksel (Traditional )

8- Chaje Shukarije

Müzik : Esma Redzepova (MAKEDONYA)
Söz : Esma Redzepova

9- Nar Çiçeğim
Müzik : Geleneksel (Traditional ) (MAKEDONYA)
Söz : Ersel Serdarlı

10- Moj Dilbere
Müzik : Geleneksel (Traditional ) (BOSNA)
Söz : Geleneksel (Traditional )

11- Yan Bari
Müzik : Henri Ernst / Fanfare Ciocarlia (ROMANYA)


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>