>

KÜLTÜR-SANAT

Sevda Deniz Karali’den Yeni Tekli Geçmeyen Bir Şey

Youtube kanalında kalbine dokunan şarkıları ukulelesi ile söyleyip paylaşan ve Pasaj & Garaj Müzik etiketli kariyerinin ilk single’ı “Nara” sonrası yayınladığı şarkılarla sınırlarını büyütmeye devam ediyor.
 
   
 
 
     

Sevda Deniz Karali’nin sadece ukulelesi ile çalıp seslendirdiği yeni teklisi ‘Geçmeyen Bir Şey’in söz ve bestesi oyuncu Seda Türkmen’e ait. Şarkının kaydı, mix ve mastering’i Ada stüdyolarında yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Masumlar Apartmanı’nda dinleyicisi ile buluşan şarkı bir anda milyonların dikkatini çekmeyi başardı.
Genç sanatçı yalnız başına olmanın verdiği mutluluk ve özgüvenle kaydettiği şarkıların yanı sıra yeni parçalar yayınlamak için de çalışmalarını sürdürüyor.Youtube Video klip izleme linki:
https://www.youtube.com/watch?v=71N3TYiGM8ABİYOGRAFİ


Sevda Deniz Karali, 19 Şubat 1992 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Küçüklüğünde dahi şarkı söylemeyi çok seven Karali, yabancı dil sevgisi ağır basınca Kartal Anadolu Lisesi'nin Almanca Dil sınıfıyla öğrenimini sürdürdü. 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim Bölümü'nü tam burslu kazanan Karali, üniversite hayatı boyunca Fransızca, Yunanca ve İspanyolca dillerini de öğrendi. Bir yıl kadar özel piyano dersi alan Karali, ukulele ile eşlik ettiği şarkıları yüklediği Youtube kanalını da bu dönemde açarak müzik hayatına girmiş oldu.

Mezuniyetinin ardından Ayrıntı ve İthaki yayınevleri için kitap çevirisi yapmaya başlayan Karali, 2017 yılında Craft Oyunculuk Atölyesi'nde oyunculuk dersleri almaya başladı. Karali, 2 yıllık eğitimin ardından eğitimine son vererek BAM İstanbul adlı tiyatro ekibinde yönetmen, en yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Karali, kendi yazdığı şarkıların yanı sıra dijital bir edebiyat dergisi olan Haydi Dergi için de yazılar yazıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>