>

KÜLTÜR-SANAT

Sevgili Wendy

42. Antalya Altın Portakal’ın Altın programında Thomas Vintenberg’den “Sevgili Wendy” sinemaseverlerle buluşacak...
 
   
 
 
     
Bu yıl organizasyonu Türkiye Sinema ve Audiovisual Kültür Vakfı (TÜRSAK) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 24 Eylül-1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile eş zamanlı yapılacak olan 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nde Thomas Vinterberg’in olağanüstü filmi “Dear Wendy / Sevgili Wendy” de yer alıyor.

Senaryosunu Lars Von Trier’in yazdığı “Sevgili Wendy”nin başrolünde “Bill Eliot” filminde canlandırdığı küçük dansçı rolüyle herkesin beğenisini toplayan Jamei Bell oynuyor. Filmde yer alan diğer ünlü isimler ise sinemaseverlerin “Kayıp Otoban / Lost Highway” ve “ Kurtuluş Günü / Independence Day” filmlerinden tanıdığı Bill Pullman ve “Amerikan Pastası” ile “Lady Killers” filmlerinin oyuncusu Cris Owen .


2005 Moskova Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen Ödülü”ne layık görülen Thomas Vinterberg, 1989’da Danimarka Ulusal Film Okulu’na kabul edilen en genç öğrenci oldu. 1993’te yönetmen olarak mezun olan Vinterberg mezuniyet filmi “Last Call” ile 1994’te Oscar’a aday gösterildi. 1997’de, Dogme manifestosuna dayalı ilk kurmaca uzun metraj filmi “The Celebration”ı yönetti.
Yakışıklılığıyla da tanınan yetenekli yönetmen Thomas Vinterberg’in son filmi “Sevgili Wendy” 24 Eylül-1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin “Avrupa’nın Kaymağı” bölümünde sinemaseverlerle buluşacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>