>

KÜLTÜR-SANAT

Sherry Dyanne Türkiye’de…

Müziğin melez kızı Sherry Dyanne, 360 İstanbul’da sesiyle büyüleyecek…
 
   
 
 
     
Duygusal sesiyle herkesi etkileyen ve müziğiyle beğeni toplayan Sherry Dyanne, ilk defa Türkiye’ye gelerek 360 İstanbul’da sahne alacak. 18 - 27 Eylül tarihleri arasında Sherry Dyanne, müziğin kapılarını sizin için açıyor.

Geçmiş yılların tarzlarını günümüz müziği ile birleştirerek mükkemel bir sentez yapan Sherry Dyanne, sesiyle herkesi büyülüyor. Müzisyen bir aileden gelen Sherry, 360 İstanbul’un mükemmel manzarası eşliğinde sizi müziğin huzur verici sesini dinlemeye davet ediyor. Sherry Dyanne, 18-27 Eylül tarihleri arasında her Perşembe, Cuma ve Cumartesi 360 İstanbul’da sahne alacak.


Saksafon sanatçısı babası sayesinde müzikle tanışan Sherry, Arap, Surinam ve Dominik kanı taşıyor. Farklı ülkelerin kültürlerini müziğine yansıtan Sherry Dyanne, genç yaşından itibaren müzikle ilgilenip yirmi beş yaşında profesyonel olarak çalışmalarına başladı. 2000 yılında Amsterdam’da Bill Wyman, Gart Brooker, Angie Stone ve Jill Scot gibi önemli isimlerle tanışan müziğin melez kızı, soulful ve jazz tarzlarında şarkı söylemeye başladı.

2001 yılında katıldığı Soundmix yarışmasını kazanan Sherry’nin Michael Franti ile tanıştıktan sonra ise müzik tarzı değişti. Hip-pop ve R&B tarzlarına da kendi yorumunu ekleyen Sherry, ilk albümü Inside’taki şarkılarını ilk defa Hollanda’daki Noorderslag festivalinde seslendirdi. Sherry Dyanne, bu festivalde söylediği şarkılarla tarzı ve yeteneği sayesinde Hollanda’da yeni bir müzik trendi yarattı.

Siz de bu trendi yakalayıp, Sherry Dyanne’in büyüleyici sesini dinlemek istiyorsanız 18- 27 Eylül tarihleri arasında 360 İstanbul’daki müzik ziyafetini kaçırmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>