>

KÜLTÜR-SANAT

Sounds of creativity

Dans müziğinin iki yenilikçi ismi LikWit ve Özgür Can, 24 Eylül Cumartesi akşamı Balans Music & Performance Hall’de.
 
   
 
 
     
Özgür Can, 1982 de İsveç Stockholm’da, müziğin hep içinde olduğu bir aile de doğup büyüdü. O zamandan beri hayatının büyük bir bölümünü ritimler, vuruşlar ve tonlar oluşturdu. Fırtınalı prodüksiyonları ve patlayan DJ setleri ile şimdiden en çok saygı duyulan figürlerden biri haline gelen Özgür şu sıralar yaptığı müzikle dünya çapında dikkat çekmekte.

Stian Klo aka LikWit 1980 yılında Norveç in Harstad kentinde doğdu. Çok küçük yaşlardan beri 7 gün 24 saat müzikle iç içe yaşadı ve çok değişik tarzları denedi. 19 yaşında Oslo’ya taşındıktan çok kısa bir süre sonra, daha yerel bir plak dükkanında çalışırken, kendini DJ olarak lanse edip kabul ettirdi. Onu break, elektro, tekno gibi çok çeşitli müzikleri bir arada çalarken görürseniz hiç şaşırmayın, ki bu onun ne kadar çok yönlü bir DJ olduğunu gösterir.
Müzik severler LikWit’i daha çok radyo programları ile tanıdı. Oslo’daki bu program gördüğü ilgi üzerine Amerika’ya taşındı. LikWit bu arada İsveç’te yaşayan Özgür Can ile birlikte yenilikçi bir dans müzik label’ı kurdu; Furry Music.

2005 kış bahar döneminde başta Amerika, Romanya, Polonya, İngiltere, Kanada, Mısır, Slovakya, Hollanda, Türkiye ve Avustralya olmak üzere turne yapan ikili, setlerinde ağırlıklı olarak kendi prodüksiyonlarına yer veriyorlar; elektro-tekno tınılar üretiyorlar.

Kapı açılış saati : 22.00
Bilet ücreti : 25 YTL
Biletler Biletix'te...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>