>

KÜLTÜR-SANAT

Tasarıma Yeni Bir Bakış: Tasarım Parkı

Tasarımla ilgilenen amatör ve profesyonellerin bir araya geldiği, Tasarım Parkı kapılarını açtı.
 
   
 
 
     

Bilgeyle çırağın, hayal kuranla inşa edenin, ihtiyacı olanla çözenin ya da sadece merak edenin. bilgi alışverişinde bulunduğu, keşfe ve katkıya açık bir platform olan TASARIM PARKI, kapılarını açtı.

Tasarımla ilgilenen amatör ve profesyonellerin bir araya geldiği, bilgi alışverişinde, keşiflerde ve tasarım adına buluştukları bir platform olan Tasarım Parkı’nın kurucusu içmimar/tasarımcı Nursema Öztürk, bu projenin çıkış noktasını “Sanatçılar, tasarım öğrencileri, tasarım alanında çalışan profesyoneller, her daldan teknik bilgiye sahip kişiler, kısaca, tasarımla ilgilenen herkesin bir araya gelip, hayal ve vizyonlarını paylaşabileceği, çözümlere katkıda bulunabileceği, bilgi alışverişiyle işbirliği kurabileceği bir ortam yaratmayı hep istiyordum” şeklinde özetledi. Öztürk, “8 yıl öncesinde Türk ve Alman tasarımcıları bir araya getirip üniversitelerarası workshop çalışmalarında bulunmam beni 20 yıldır yaptığım içmimari çalışmalarım sonucunda yapmak istediğim alana yönlendirdi ve ‘Tasarım Parkı’ fikrini geliştirdim. Buranın gerekli düzeyde eğitim almış, kendine güveni yüksek, dünya kültürleri ve insanlarıyla bağlantı halindeki tasarımcıların yetişmesine katkıda bulunacak bir merkez, bir üs olması en büyük hedefim” dedi.

TASARIM PARKI içinde; hem kütüphane, hem de eğitim seminerlerinin gerçekleştirileceği BİLGİ PARKI’nda Tasarım Yayın Grubu’nun kitaplarına ve sektörel yayınlara ulaşabilme imkanı; kendi dalında uzmanların önderliğinde ATÖLYE PARK’ta teorik bilgileri pratiğe dönüştürebilme imkanı sağlıyor. Tasarım Parkı’nda aynı zamanda tasarımın dokunduğu takı, seramik-heykel, mobilya, ev aksesuarı, aydınlatma, tekstil ürünleri gibi hayatımızı kolaylaştıran her türlü ürün için bilgi, paylaşım, sergileme ve lansman imkanı da veriliyor.

Tasarım Parkı etkinlikleri arasında sergi, workshop, seminer gibi etkinlikler de yer alacak. Bu platform tasarım ve yaratıcılık atmosferinin ön planda olduğu ortam olarak, Türkiye de bir ilk olma özelliği de taşıyor.

Detaylı Bilgi için:
www.tasarimparki.net

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>