>

KÜLTÜR-SANAT

Tasarımınla dünyaya açılmaya hazır mısın?

Yaratıcı gençlerin markası Dr. Martens, geçen yıl “Tasarımınla dünyaya açılmaya hazır mısın?” sloganıyla başlattığı yarışmanın ikincisini gerçekleştiriyor.
 
   
 
 
     
Bir önceki sezonda yarışmaya 12 bin 121 kişi katıldı ve kazanan yarışmacının tasarımı çok yakında tüm dünyada satışa sunulacak. Sınırlı sayıda gelecek Dr.Martens botlarına Dema mağazalarından ulaşılabilirsiniz.

Türkiye temsilciliğini Dema Group’un yaptığı ve 2005 ile 2006 yıllarında “Cool Brand” kategorisinde İngiltere’de ilk beş içinde yer alan Dr.Martens, genç tasarımcılara ve kendine güvenen herkese, tüm dünyanın giyeceği ayakkabıları tasarlama fırsatı sunuyor. Geçtiğimiz sezon yapılan tasarım yarışmasına katılan 12 bin 121 kişi tasarımlarını Dr.Martens’in en bilinen modeli 1460 üzerinde sunmuşlardı. Bu sezon 1460’ın yanı sıra 1914 modeli üzerinde de tasarım yapma şansları var. Yarışma sonucunda seçilen tasarımın satışı tüm dünyada gerçekleştirilecek. Bu sezonki tasarım yarışması 28 Temmuz 2008’e kadar sürecek.


“Tasarımınla dünyaya açılmaya hazır mısın?” sloganıyla tüm dünyada başlatılan yarışmada “kalem, boya, hayal gücü, ne istersen kullan” diyen Dr. Martens’in bu sezon iki ayrı kazananı olacak. Önceki sezonda olduğu gibi internet sitesinden tasarımlarını yapanların içinden en çok oy alan tasarımın seçilmesinin yanı sıra moda editörlerinin ve sektörün önde gelen isimlerinin katılacağı bir jüri de kazanan diğer ismi belirleyecek. Yarışmanın birincilerine 1000£ (pound) para ödülü verilirken, kazanan tasarımlar 500’er adet üretilerek, tüm dünyadaki Dr. Martens satış noktalarından temin edilebilecek.

YARIŞMAYA NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Dr.Martens’in tasarım yarışmasına katılmak isteyenler www.drmartens.com/bootdesign sitesinden online olarak tasarımlarıyla yarışmaya katılabiliyor ya da posta yoluyla yapılan tasarımlar “The Brief, Dr. Martens 1 – 4 King Street London WC2E 8HN” adresine gönderebiliyor.

İngiltere ve Amerika başta olmak üzere hemen tüm Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Rusya’ya yayılan geniş bir coğrafyada varlığını sürdüren Dr. Martens, Türkiye’deki tüm Dema mağazaları ve yetkili satış noktalarından temin edilebiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>