>

KÜLTÜR-SANAT

Televizyon Dizileri Tarihe Geçiyor!

Türk televizyon tarihine ışık tutacak “Türk Televizyon Dizileri” adlı kitabın ikinci cildi de yayınlanıyor...
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 3. Antalya Televizyon Ödülleri programı çerçevesinde hazırlanmakta olan kitabın yeni cildinde 1996 yılından bu yana TRT ve özel kanallarda yayınlanmış televizyon dizileri mercek altına alınıyor.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ilk cildinde 1974 -1995 yılları arasında gösterimi yapılmış dizilere yer veren “Türk Televizyon Dizileri”nin ikinci cildinin de editörlüğünü Ali Can Sekmeç yapıyor.

Türk Televizyon Dizileri’nin ikinci cildi 3. Antalya Televizyon Ödülleri’nin gerçekleşeceği 20 – 21 Nisan tarihlerinde konuklar ve okuyucularla buluşacak.

ANTALYA’DAN BİR İLK DAHA

Künye bilgileri ve konularının yanı sıra bölümlerden ve setlerden fotoğrafların da yer aldığı “Türk Televizyon Dizileri” içinde, 1974 – 2012 yılları arasında TRT ve özel kanallar tarafından hazırlanmış televizyon dizileri yapım yılları ve yayın tarihleri baz alınarak alfabetik şekilde sıralanıyor.

Türk televizyon tarihine geçen yıl başlatılan nostaljik yolculuğu bu yıl kaldığı yerden devam ettiren “Türk Televizyon Dizileri” adlı eser kendi alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.

TELEVİZYONDA REKABETİN AMİRAL GEMİSİ

Antalya Televizyon Ödülleri’yle güvenilir, saygın ve kurumsal bir televizyon ödülü yaratmayı amaçladıklarını belirten Antalya Büyükşehir Belediye ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, televizyon yayıncılığının kalitesini artırmak ve nitelikli yapımların üretilmesini teşvik etmek hedefiyle yola çıktıklarını bildirdi.

37 dalda verilecek ödüller için tatlı bir rekabetin şimdiden yaşanmaya başladığını vurgulayan Başkan Mustafa Akaydın, bu rekabette “amiral gemisi” rolünü televizyon dizilerinin üstlendiğini, “Türk Televizyon Dizileri” kitabının Türkiye’nin değişim – gelişim sosyolojisine bütünsel bir bakış sunması açısından başucu kitabı olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Akaydın “‘Türk Televizyon Dizileri’ adlı eseri, Antalya Televizyon Ödülleri içinde yer alan faaliyetlere entelektüel boyut kazandıracağı; kaynak kitap olarak önemli hizmetlere imza atacağı düşüncesiyle okuyucuya armağan etmekten mutluluk duyuyoruz,” dedi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>