>

KÜLTÜR-SANAT

The Phantom of the Opera

‘The Phantom of the Opera’ muhteşem prodüksiyonuyla hayran bırakmaya devam ediyor!
 
   
 
 
     

Phantom’un bir de süprizi var...

Sahnelenmeye başladığı günden beri seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan The Phantom of the Opera ekibinin İstanbul’a bir sürprizi var! Her Salı performans sonrası The Phantom of the Opera’nın ana karakterleri; Phantom, Christine ve Raoul, onları yakından görmek isteyen seyirciler ile fotoğraf çektirecek ve imza dağıtacak.

Cats, Evita gibi unutulmaz müzikallerin bestecisi Sir Andrew Lloyd Webber'in İngiltere’de müzik listelerine bir numaradan giren, dünyanın en çok gişe hasılatı yapan ve gelmiş geçmiş en başarılı, uzun soluklu müzikal olarak kabul edilen The Phantom of the Opera, Türk seyircisinin gönlünü fethetmeye devam ediyor. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 7 Nisan’da perdelerini açan ve izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan müzikal, 17 Mayıs tarihine kadar Zorlu’da sahnelenmeye devam edecek.

İlk kez 1986 yılında Londra’da sahneye konan Operadaki Hayalet, şimdiye kadar dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65 bin performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine ulaştı. Eser 15’ten fazla dile çevrildi.

SAPLANTILI BİR AŞK HİKAYESİ...

Paris Operası'nda hayalet olarak tanınan, yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dâhisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine'e olan saplantılı aşkını konu alan The Phantom of the Opera, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü bir hikayeyi konu alıyor. Fransız yazar Gaston Leroux'ın aynı adlı romanından uyarlanan müzikal, sayısız başarısının yanı sıra, ilginç prodüksiyon detaylarıyla da dikkat çekiyor.

HER PERFORMANSTA 230 FARKLI KOSTÜM!

Oyuncular, teknik ekip ve orkestra da dahil olmak üzere 130 kişilik bir ekipten oluşan Operadaki Hayalet’in her gösteriminde 230 kostüm, 281 mum, 250 kg kuru buz ve 10 adet sis makinası kullanılıyor. Ayrıca her bir performansta 22 sahne değişimi bulunuyor. Efsanevi müzikalin en önemli dekorlarından biri de 1 tonluk, tamamı kristalden yapılma avizesi. Dev avize, izleyicileri oyunun içine alarak, unutulmaz bir deneyime kapı açıyor.

The Phantom of the Opera (Operadaki Hayalet), Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 17 Mayıs tarihine kadar sahnelenecek.

Tarih: 7 Nisan-17 Mayıs 2015
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Turkcell Sahnesi
Hafta içi gösteri saatleri: 21.00
Hafta Sonu Cumartesi Saat: 15.30 ve 20.30
Pazar Günleri Saat: 14.30 ve 19.30

Bilet Fiyatı:

Hafta İçi – 250 TL – 198 TL – 165 TL – 122 TL – 59 TL
Hafta Sonu – 275 TL – 219 TL – 182 TL – 135 TL – 67 TL

*Biletler websitesinde (http://www.zorlucenterpsm.com/tr/the-phantom-of-the-opera) ve Biletix’de!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>