>

KÜLTÜR-SANAT

Türkan Şoray 41 Yıl Sonra Elazığ`da

6`ıncısı gerçekleşen Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali için Elazığ`a giden Türkan Şoray, yoğun ilgi ile karşılaştı.
 
   
 
 
     

Türk Sineması'nın Sultan'ı, 41 yıl önce Cemo Filminin çekimleri sırasında geçirdiği ölümcül kazadan sonra tedavi edildiği hastaneyi de ziyaret etti.

1972 yılında Atıf Yılmaz yönetiminde Fikret Hakan ile birlikte oynadığı Cemo Filmi çekimlerinde attan düşerek boynunu kıran ve ölümden dönen Sultan, tedavi gördüğü Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde duygusal anlar yaşadı ve duygularını şu sözleriyle ifade etti: "Herşeyden önce şükrediyorum. Ölümden döndüm. Hastanenin başhekim ve ekibi bana büyük bir güç verdi. Bu odada yıllar sonra, sağlıklı bir şekilde olmanın hissini anlatamam, elimde olmadan duygulandım."

Hastane ziyaretinin ardından Cemo Filmi'nin çekimlerinin yapıldığı Harput'a giden Sultan yıllar önceki heyecanını yeniden yaşadı.

Festival kapsamında, kendisi için özel hazırlanan Kürsü Başı Gecesi'nde de unutulmaz dakikalar yaşayan Şoray, Cemo Filmi'ndeki gibi yöresel kıyafetler giyip, ekiple birlikte çayda çıra oynadı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>