>

KÜLTÜR-SANAT

Yapı Kredi Kültür Sanat’tan Çocuk Etkinlikleri


Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın önceki senelerde düzenlediği ve oldukça ses getiren çocuk etkinlikleri tekrar başlıyor.
 
   
 
 
     

Etkinliklerin ilki 3 Aralık Cumartesi günü Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Yaratıcı Drama Yöntemiyle Kitap Okuma Atölyesi. Atölyede okuması yapılacak olan kitap, yakın zamanda filmi de çekilen Boyacının Penguenleri.
.
Boyacının Penguenleri: Hayvan sevgisi üzerine, bir ailenin dayanışma ve sevgi dolu hikâyesi... 
Daha önce Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve filmi de çekilen Boyacının Penguenleri kitabı, boyacılık yaparak ailesini geçindiren Bay Popper’e günün birinde Güney Kutbu’ndan kocaman bir paket içinde penguen gönderilmesiyle başlıyor. Kutuplara çok meraklı olana Bay Popper, bu hediyeden çok memnun kalıyor ve buzdolabını yuvaya dönüştürüyor. Bir süre sonra başka penguenler de gelince, Popper, onları bodruma koyduğu kocaman buzdolabında beslemeye başlıyor. Yine de toplam 12 pengueni beslemek, zar zor geçinen aile için hiç de kolay olmuyor. Zamanla penguenlerin ünü tüm ülkeye yayılıyor. Popper ailesi penguenleri gösteri için özel olarak eğiterek ülkenin en meşhur sahnesinde gösteri yapmaya başlıyor. Gösteriler pek çok kentte tekrarlanıyor. Ancak penguenler için bu kadar çok seyahat ve gösteri fazla yorucu olduğundan, Bay Popper’ın gösterileri bırakıp, çok sevdiği penguenleri için en iyi çözümü bulması gerekiyor.

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde yapılacak olan etkinlikte çocuklarla birlikte kitabın okumasını yapacak olan Gelişim Atölyesi Genel Müdürü Özlem Seller, “Çocukların Popper’dan öğreneceği çok şey var” diyor. Seller’in gözetmenliğinde yapılacak olan atölyeye 8-12 yaş grubu tüm çocuklar katılabilecek.3 Aralık Cumartesi
Yaratıcı Drama Yöntemiyle Kitap Okuma Atölyesi
Boyacının Penguenleri
Yöneten: Özlem Seller
Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1. kat, saat: 11.00-12.00 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>