>

KÜLTÜR-SANAT

Zeynep Tanbay Dans Projesi

24 Kasım’da da Cemal Reşit Rey’de, bugüne kadar ZTDP’yi sahnede izlememiş olanlar, bu projede Tanbay’ın bütün koreografilerini ilk defa bir arada görme fırsatını bulacaklar.
 
   
 
 
     
ZEYNEP TANBAY DANS PROJESİ

Türkiye’de dans alanında çok önemli bir boşluğu doldurarak, 2000’den 2005’e kadar her yıl yeni bir proje ile dansseverlerle buluşan Zeynep Tanbay Dans Projesi (ZTDP) 5 yılın birikimlerini bir araya getiriyor.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nın Stuttgart’da düzenlediği “Şimdi-Stuttgart Festivali”ne davet edilen ZTDP, solo ve düetlerden oluşan 5 yıllık repertuarı ile 23 Kasım gecesi Theater Haus’da gösteri yapacak. İKSV Zeynep Tanbay’ı Stuttgart’da “Modern dansın Türkiye’deki en önemli öncülerinden biri olan Tanbay’ın dans alanındaki vizyonu, Türkiye’deki modern dans pratiğinin şekillenmesinde etkili oldu” ifadesiyle tanıttı.


24 Kasım’da da Cemal Reşit Rey’de, bugüne kadar ZTDP’yi sahnede izlememiş olanlar, bu projede Tanbay’ın bütün koreografilerini ilk defa bir arada görme fırsatını bulacaklar.

Bu projede yine ilk defa, Tanbay’ın koreografileri başka bedenlerde haraket edecek; Ankara Devlet Balesi ve Modern Dans Topluluğu ve İstanbul Devlet Balesi dansçıları Tanbay’ın koreografilerini yorumlayacaklar.

ZTDP’nin 5 yıldır her projesinde yer alan Lior Lev, bu gösteride yine hayranları ile buluşuyor.

Zeynep Tanbay programa en çok sevilen solosu “İskemle” ile katılıyor.

Bugüne kadar değişik dansçıları biraraya getirerek proje bazında çalışmasını sürdüren ZTDP, bu proje ile 5. yılını bitirirken, 2006’dan itibaren Akbank Sanat’ın sponsorluğu ile bir Topluluk olarak yeni bir döneme başlıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>