>

KÜLTÜR-SANAT

Zuhal Olcay'ın yeni albümü çıktı...

Başarılı tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra yorumculuğunu da beş albümüyle tescilleyen Zuhal Olcay ‘Başucu Şarkıları II’ ile karşımızda.
 
   
 
 
     
Bir Zuhal Olcay Albümü - Başucu Şarkıları II

Başucunuzdan hiç ayırmayacağınız bir albüm…

Başarılı tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra yorumculuğunu da beş albümüyle tescilleyen Zuhal Olcay ‘Başucu Şarkıları II’ ile karşımızda. Bülent Ortaçgil’in müzik yönetmenliğini yaptığı albümde Olcay, Türk pop müziğinin en güzel örneklerinden olan 11 parçayı enfes yorumuyla seslendiriyor.

Zuhal Olcay, yine arşivlik bir çalışmayla karşımıza çıkıyor. Uzun bir aradan sonra Ada Müzik tarafından yayınlanan ‘"Başucu Şarkıları II" albümü sanatçının altıncı çalışması. Çok özel bir proje olan ‘Başucu Şarkıları’ albümünün devamı olan bu albümde yine Türk pop müzik tarihinin özel şarkıları yer alıyor.

‘Başucu Şarkıları’ albümü 2001 yılında dinleyicilerle buluşmuştu.

Olcay, Başucu Şarkıları aIbümünün ikincisini yapmaktan dolayı çok mutlu. Sanatçı, albümüne ilişkin duygularını “Olağanüstü iyi müzisyenlerle çalıştım. Ortaçgil’in bu albüme de elinin değmesi beni çok mutlu etti. Kendimi şanslı hissediyorum. Bu kadar iyi müzisyenlerle çalışma lütfunu yaşamak ve onlarla dost olmak bana ayrı bir gurur veriyor.” cümleleriyle anlatıyor.

Albümün çıkış parçası Özdemir Erdoğan’a ait olan ‘Pervane’. Yaşı azıcık geçmişe dayananlarının anımsayacakları bu güzel şarkı genç dinleyicilerin de ilgisi çekecek. Şarkıya ayrıca Can Özbatur tarafından İstanbul’da özel bir klip çekildi. Çekimleri üç gün süren klip yeni sezonda oldukça ilgi çekecek görüntülere sahip.

Gürol Ağırbaş ve Baki Duyarlar düzenlemeleriyle karşımıza çıkan şarkılar geniş bir müzikal çeşitliliğe sahip. Müzik yönetmeni Bülent Ortaçgil’in bu çalışmaya ilişkin sözleriyse şöyle: “Zuhal Olcay çok özel ve iyi bir şarkıcı. Ayrıca “Başucu Şarkıları” albümlerini yaptıkça ne kadar sağlam bir ekiple birlikte olduğumu öğreniyorum. Benim için bu inanılmaz bir keyif. Yorumcusundan çalan müzisyenine, düzenleyicisinden ses teknisyenine bu ekip çok sağlam ve özveri harcıyor. Bu albümleri iki etaplı işler olarak görüyorum. Biz yaptığımız işin güzel olduğuna biliyoruz ve beğeniyoruz. Bunun diğer etabı ise dinleyicinin anlam vermesi. Bu kısım müzisyenlerin inisiyatifinde değil. Yani gerisi dinleyenlere ait. Dinleyenlerin ilgisine göre böylesine kaliteli işleri yapmaya devam edeceğiz.”

‘Başucu Şarkıları II’nin ilk albümden ayrılan özelliği daha renkli aranjmanları taşıması. Şarkılar arasında daha çağdaş olanların yanında klasik yorumlar da var. Müzikseverler yeni seslerin yanı sıra eski özledikleri sesleri de duyacaklar. Özellikle ilginç düzenlemeler bu albümü farklı kılan özellikler arasında.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>