>

MAGAZİN

Bonomo Eurovision`dan Çıkarıldı İddiası

2012 yılında Eurovision`da Türkiye`yi temsil edecek olan Can Bonomo`nun TRT tarafından yarışmadan çıkarıldığı iddia edildi.
 
   
 
 
     

Bakü'de yapılacak olan Eurovision şarkı yarışmasından çıkarıldığı konusu gündeme bomba gibi düştü.

Bu konu hakkında TRT henüz bir basın açıklaması yapmazken, Can Bonomo'nun yakın çevresi bu kararın kendisi tarafından değil, resmi kurumlar tarafından alındığını belirtti.

Can Bonomo, internet sielerine düşen bu haberi kendi resmi sitesinden duyurmadı, ancak yakın çevresine "nedenin ne olduğunu tahmin ettiğini" söyledi. Kendisine ulaştığımız Can Bonomo konuyla ilgili üzgün olduğu ve henüz konuşmak istemediğini, TRT 'nin konuya açıklık getirmesi gerektiğini, ancak bundan sonra konuyla ilgili açıklama yapabileceğini belirterek suskunluğunu korudu. Yetkili kurumların bugun akşam saatlerinde bir açıklama yapması bekleniyor.

TRT'nin aldığı bu karar basında sıkça yer alan 'Can Bonomo Yahudi mi, değil mi?' tartışmasının bir sonucu olabileceğini akıllara getirdi. Can Bonomo her ne kadar 'Türk'üm' dese de bazı çevreler tarafından hakkında çıkan 'Yahudi' asıllı olması oldukça eleştirilmiş ve bu çevrelerin hedefi haline gelmişti. Bu konu, dış basında da daha önce yer almış, Can Bonomo'nun orijininin İtalya olduğunu yazan yabancı kaynaklı Eurovision siteleri ise Bonomo'nun Yahudi olduğunu da vurgulamıştı. Peki bu Dil, Din konusu neden bu kadar önemli? Daha önce de Eurovision ile ilgili, 'şarkı hangi dilde olmalı' tartışmalarına bu sefer de din ve mezhep mi ekleniyor?

Eurovision kurallarına göre, yarışmaya katılacağı bildirilen sanatçı, yarışmadan çekilirse; o ülke yeni bir aday sunamıyor ve yarışmacı direkt olarak elenmiş sayılıyor.

Can Bonomo'nu menejeri ve danışmanı Ece Celebioğlu yaptığı açıklamada, "Biz de şu an habere bakıyoruz. Fakat böyle yok. TRT ile toplantıya giriyoruz, açıklama yapacağız" dedi.

Kaynak : Gazeteport.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>